Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczka w domu klienta – za i przeciw pożyczki w domu

Pożyczki w domu klienta stały się dobrą alternatywą uzyskania pomocy finansowej dla osób, które nie posiadają stałego łącza do internetu lub stan ich zdrowia nie pozwala na odwiedzenie najbliższego oddziału biura pożyczkowego w swoim mieście. Zobacz, czym są pożyczki w domu klienta.

Spis treści:

Pożyczka w domu klienta

Pożyczka w domu klienta jest mniej popularną formą pozyskiwania pieniędzy od instytucji finansowych niż pożyczka online. Niewiele firm pozabankowych w Polsce świadczy usługi, dzięki którym pożyczkobiorca ma możliwość przejścia całego procesu zaciągnięcia pożyczki w swoim mieszkaniu. Wiele osób stawia na dostępne pożyczki online, które zaciągamy za pośrednictwem internetu, wypełniając wniosek o pożyczkę na stronie internetowej firmy pozabankowej. Szybkie pożyczki w domu klienta mogą być dobrą opcją dla osób, które nie posiadają stałego łącza do internetu lub stan ich zdrowia nie pozwala na wychodzenie z domu. Pożyczki chwilówki możemy zaciągnąć na dowolny cel np. remont mieszkania, naprawę samochodu, czy zakup nowej wycieczki za granicę.

W przypadku wizyty domowej agenta firmy, klient ma szansę na uzyskanie natychmiastowej odpowiedzi na nurtujące go pytania. Krok po kroku może zostać wyjaśniony każdy punkt w umowie pożyczkowej i otrzymanym regulaminie. Warto w czasie rozmowy zadawać pytania i wykonywać dodatkowe notatki. Musimy jednak zwrócić uwagę, że firmy pozabankowe udzielające pożyczek do domu działają na określonych terenach w Polsce. Przed wyborem firmy warto zorientować się nie tylko, jak zaciągnąć pożyczkę w danej firmie, czy jakie są opinie na temat przyszłego pożyczkodawcy, ale również musimy sprawdzić, czy aby na pewno w naszym mieście dana firma pozabankowa udziela pożyczek do domu klienta.

Pożyczka w domu online

Wiele ofert, w których znajdziemy możliwość skorzystania z obsługi domowej przez pożyczkodawcę, umożliwia zaciągnięcie pożyczki dopiero po wypełnieniu odpowiednimi danymi wniosku o pożyczkę na stronie internetowej firmy pozabankowej. W tym wypadku możliwe będzie pominięcie podania numeru rachunku bankowego, ponieważ pieniądze mogą zostać przekazane pożyczkobiorcy do ręki. Z pożyczkodawcą musimy ustalić wcześniej termin spotkania. Dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta, warto również zapytać o koszty obsługi za wizytę agenta firmy pozabankowej. W zależności, jaka interesuje nas pożyczka, musimy również przeanalizować oferty firm i zdecydować, czy podpisujemy umowę z firmą udzielającą krótkoterminowych pożyczek, czy też pożyczek ratalnych z możliwością spłaty na długie, comiesięczne raty.

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka do domu klienta charakteryzuje się tym, że cały proces zaciągnięcia pożyczki odbywa się w mieszkaniu klienta. Tyczy się to zarówno podpisania umowy, otrzymania pieniędzy, jak i również spłaty zobowiązania. Pamiętajmy, że firmy mogą naliczyć nam dodatkowe koszty za wizyty domowe. Przed podpisaniem umowy, szczególnie przeczytajmy, jakie opłaty będą wiązały się z zaciągnięciem pożyczki w domu klienta.

Pożyczka w domu – jak dostać?

Jeżeli wybraliśmy firmę pozabankową, z którą chcemy podpisać umowę, sprawdźmy jeszcze, jak wygląda sam proces zaciągania pożyczki. W większości przypadków konieczne będzie odwiedzenie strony internetowej i tam złożenie wniosku o udzielenie pożyczki. Możemy również zadzwonić od razu do pożyczkodawcy i umówić się na wizytę agenta firmy w naszym domu. Po wysłaniu wniosku czekamy na telefon ze strony konsultanta firmy i również umawiamy się na termin spotkania.

Po wyznaczeniu daty, agent zapuka do naszych drzwi i przedstawi wstępną umowę pożyczkową. Jeżeli spełnimy wszystkie wymagania pożyczkodawcy i będzie odpowiadała nam umowa i opłaty związane z produktem, jakim jest szybka pozyczka do domu, agent umówi się z nami na przekazanie pieniędzy do rąk własnych. Spłata zobowiązania będzie również przebiegała w domu klienta. Często firmy umawiają się z klientem na cotygodniową spłatę zobowiązania.

Koszty pożyczki do domu klienta

Koszty pożyczki w domu klienta z pewnością będą większe z powodu naliczenia przez pożyczkodawcę dodatkowych opłat za dojazd i wizytę agenta w domu pożyczkobiorcy. Dodatkowo osoba z firmy będzie odpowiedzialna również za odbiór pieniędzy podczas spłaty zaciągniętego zobowiązania. Pożyczki do domu klienta są droższe od tych, które możemy zaciągnąć za pośrednictwem internetu o prawie 25%. Niestety w przypadku pożyczek do domu klienta nie znajdziemy opcji pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Takie promocje zdarzają się podczas zaciągania krótkoterminowych chwilówek, które uzyskujemy za pośrednictwem internetu i skierowane są do całkowicie nowych klientów firm pozabankowych.

Wady i zalety pożyczki w domu klienta

Zaletą pożyczki do domu klienta z pewnością będzie brak konieczności wychodzenia z mieszkania i załatwiania wszystkich formalności w biurze pożyczkodawcy. Jest to również dobra opcja dla osób nieposiadających własnego rachunku bankowego, który jest warunkiem koniecznym do uzyskania pieniędzy z pożyczki w większości firm pozabankowych online. Jeżeli posiadamy konto bankowe, które zajął komornik, to będzie również dobra opcja dla Ciebie. Z pożyczek domowych chętnie korzystają osoby starsze, których zdrowie nie pozwala na wyjście z mieszkania lub nie posiadają stałego łącza do internetu.

W większości przypadków firmy udzielające pożyczek do domu nie weryfikują swoich klientów w bazach dłużników BIK. Patrząc jednak na wady pożyczki z dostawą do domu musimy zaznaczyć, że z tą usługą wiążą się niemałe koszty. Firma zobowiązana jest do zatrudnienia, osoby, która poświęci swój czas i pojedzie do domu klienta nie tylko, aby podpisać umowę, ale w późniejszym czasie również po to, aby odebrać spłatę pożyczki od pożyczkobiorcy.  

Zostaw ocenę
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

1 komentarz

  1. Ja wziąłem pożyczkę w domu i sobie chwalę. Nie mam konta bankowego więc była to dobra alternatywa uzyskania szybkiej gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.