Pozyczka-ratalna.pl

Realizuj swoje marzenia : Jak pożyczka gotówkowa może pomóc Ci osiągnąć Twoje Cele?

Bez względu na zarobki, czasami pojawiają się nieplanowane wydatki, których nie da się pokryć od razu. Jeżeli są to jedynie chwilowe zachcianki, można oczywiście z nich zrezygnować. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba pilnie uregulować inne zobowiązania, opłacić leki dla dziecka, naprawę auta lub inne kluczowe wydatki. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że przy tego typu kredycie konsumenckim dla banku nie ma znaczenia, czy klient przeznaczy ją na opłacenie wyjazdu wakacyjnego, zakup nowego auta lub remont mieszkania. Dowolność przeznaczenia środków w wielu przypadkach ma kluczowe znaczenie dla klientów i zwiększa ich komfort.

Przed ostateczną decyzją w kwestii wyboru oferty pożyczki warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat takich kredytów. Przydatna będzie także wiedza, czym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO), w jaki sposób należy dokonywać spłaty pożyczki oraz dlaczego indywidualna ocena zdolności kredytowej wpływa na decyzję banku. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu, dzięki czemu pożyczka online nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic.

Dlaczego pożyczki online są tak popularne?

Przez wiele lat klienci zainteresowani ofertami pożyczek musieli udawać się do banków, aby dowiedzieć się o najnowszych ofertach. Było to nie tylko czasochłonne, ale też pozbawiało klientów możliwości spokojnego porównania warunków ofert. To natomiast mogło prowadzić do zbyt pochopnego zaciągania pożyczek gotówkowych.

W ostatnim czasie na popularności zyskują pożyczki online. Należy oczywiście zawsze upewnić się, czy oferta została przygotowana przez bank, nad którego działalnością czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. Daje to konsumentom gwarancję, że instytucja działa w ramach prawa bankowego. Bankowe pożyczki online wiążą się z kilkoma istotnymi zaletami:

  • skrócony czas wydawania decyzji kredytowej – w wielu przypadkach wystarczy zaledwie kilka minut, aby klient otrzymał informację, ile pieniędzy będzie mógł pożyczyć,
  • szybki przelew na konto bankowe – jeżeli klient zaakceptuje ofertę pożyczki gotówkowej, pieniądze błyskawicznie trafią na jego konto bankowe.
  • atrakcyjne oprocentowanie – wybierając ofertę bezpośrednio na stronie banku Citi Handlowy, można czasami skorzystać z promocyjnych warunków.
  • dogodny okres kredytowania – podczas wybierania oferty pożyczki gotówkowej można zazwyczaj łatwo porównać różne warianty w kwestii okresu kredytowania. Dzięki temu każdy może znaleźć dla siebie najlepiej dopasowaną ofertę.

Pożyczanie pieniędzy przez internet od banków cieszących się dużym zaufaniem to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Jeżeli natomiast chodzi o pożyczki gotówkowe, to wyróżniają się one kilkoma dodatkowymi zaletami, o których przeczytasz w dalszej części artykułu.

Najważniejsze zalety pożyczek gotówkowych

Przy zaciąganiu pożyczki gotówkowej można skorzystać z uproszczonych formalności. Wyróżniają się one również łatwiejszym dostępem dla osób z umiarkowanymi dochodami, a do tego pozwalają wybrać dogodny okres kredytowania. Wydłużenie okresu spłaty przekłada się co prawda na nieco wyższe odsetki, ale za to ratę kredytu można dopasować do możliwości domowego budżetu.

Kolejną zaletą kredytów gotówkowych jest pełna elastyczność w kwestii ich wykorzystania. Klient może przeznaczyć pieniądze na dowolny cel i nie musi przedstawiać w banku żadnych faktur ani rachunków. Warto również wspomnieć o dodatkowych usługach bankowych, które czasami pozwalają uzyskać lepsze warunki kredytu gotówkowego. Przykładowo, jeżeli klient ma w danym banku konto bankowe lub kartę kredytową, może liczyć na obniżenie oprocentowania.

W tym miejscu warto podkreślić, że ważniejsze niż oprocentowanie kredytu jest RRSO. Skrót ten oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, czyli całkowite koszty kredytu, jakie poniesie klient.

Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Obecnie wszystkie banki muszą podawać wysokość RRSO przy ofertach prezentowanych klientom, co oznacza duże ułatwienie dla konsumentów. Nie trzeba wówczas samodzielnie przeliczać, czy bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt z niższym oprocentowaniem, ale z dodatkową prowizją, czy może jednak wybrać kredyt bez prowizji i z wyższym oprocentowaniem. RRSO od razu wskazuje, która oferta kredytu gotówkowego jest bardziej opłacalna. Im niższe RRSO, tym mniejsze będą całkowite koszty związane z zobowiązaniem.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku braku terminowej spłaty, bank może naliczyć dodatkowe odsetki. Najlepiej więc zawsze kontrolować swoje finanse i upewnić się, że wszystkie raty zostały zapłacone zgodnie z harmonogramem. Osoby, które nie mają głowy do takich rzeczy lub lista ich zobowiązań jest na tyle długa, że trudno nad nią zapanować, powinny pomyśleć o stosowaniu arkusza kalkulacyjnego lub dedykowanego programu do zarządzania finansami. Pozwoli to zachować kontrolę nad wszystkimi wydatkami, a także da możliwość planowania wydatków na kolejne miesiące.

Czy warto zaciągać pożyczkę gotówkową?

Nawet w przypadku atrakcyjnych ofert kredytów, gdzie klient może wybrać wysoką kwotę pożyczki i skorzystać z niskiego oprocentowania, ostatecznie trzeba będzie oddać więcej, niż się pożyczyło. Z drugiej strony jest wiele sytuacji, w których korzystanie z pożyczek gotówkowych jest ogromnym ułatwieniem.

  • pojawienie się nieplanowanego wydatku, który przewyższa aktualne możliwości finansowe,
  • znalezienie świetnej okazji, która wymaga szybkiego zakupu lub zainwestowania pieniędzy,
  • chęć spełnienia marzeń swoich lub bliskiej osoby bez konieczności jednorazowego ponoszenia wysokiego kosztu.

Odpowiedzialni konsumenci, którzy mają stałe źródło dochodu, rozumieją zapisy zawarte w umowie pożyczki i pamiętają o terminowych spłatach, często korzystają z kredytów gotówkowych. Pozwala im to zachować płynność finansową w przypadku nieplanowych wydatków. Każdy jednak powinien samodzielnie zastanowić się nad tym, czy kredyt gotówkowy jest mu potrzebny oraz upewnić się, czy nie będzie miał żadnych problemów przy spłacie pożyczki. Zdaniem wielu specjalistów od finansów należy również trzymać się sprawdzonej zasady, aby nie pożyczać więcej, niż jest to w danym momencie niezbędne. Ten błąd popełnia niestety wielu konsumentów, przez co muszą później dłużej spłacać raty kredytów oraz ponosić koszty związane z odsetkami.

Ciekawa historia pożyczek gotówkowych

Założony w 1964 roku Bank Anglii był pierwszą instytucją finansową, która wprowadziła do swojej oferty pożyczki gotówkowe niewymagające poręczenia. Niedługo później podobne usługi pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, przy czym klienci banków mogli wówczas pożyczać raczej niewielkie kwoty.

Zainteresowanie ofertami pożyczek gotówkowych nieprzerwanie rosło, ponieważ brak konieczności przedstawiania poręczenia ułatwił konsumentom dostęp do dodatkowych środków. Pomimo upływu lat, pożyczka gotówkowa wciąż jest chętnie wybierana, co widać również na polskim rynku. Według danych udostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), w listopadzie 2023 roku udzielono aż o 8,9% więcej pożyczek gotówkowych w porównaniu z listopadem 2022, a średnia wartość kredytu wynosiła 22 099 PLN.

Polacy najczęściej zaciągają tego typu pożyczki na zakup sprzętów AGD/RTV, remonty mieszkań i wakacje. 

Gdzie można znaleźć bezpieczną pożyczkę online?

Pożyczki przez internet dostępne są na wielu stronach, ale dla własnego bezpieczeństwa oraz w celu skorzystania z atrakcyjnych ofert należy wybierać wyłącznie oferty banków. Wynika to z tego, że ich działania są regulowane przez przepisy polskiego prawa określone w odpowiednich ustawach i kodeksach. Nie bez znaczenia jest również wspomniany nadzór KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Jeżeli nad instytucją finansową sprawowany jest nadzór KNF oznacza to, że działa ona zgodnie z przepisami prawa. KNF regularnie kontroluje między innymi takie rzeczy jak to, czy instytucje finansowe są w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec klientów. Nadzór daje również pewność, że umowa kredytu będzie przejrzysta.

Jedną z najważniejszych zalet pożyczek online jest to, że można je zaciągać bez wychodzenia z domu. Daje to konsumentom możliwość porównania kilku ofert w dowolnym momencie i wybrania dla siebie najlepszej z nich. Wciąż jednak jest to dość czasochłonny proces, dlatego najlepiej zacząć od zapoznania się z nową ofertą przygotowaną przez bank Citi Handlowy. Ten komercyjny bank z siedzibą w Warszawie znajduje się w pierwszej dziesiątce największych banków w Polsce. Oferuje szeroki zakres produktów finansowych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Największą popularnością cieszą się oferowane przez bank karty kredytowe i pożyczki na dowolny cel, ponieważ są one udzielane na bardzo korzystnych warunkach i to niezależnie od tego, czy klient miał wcześniej założone konto w banku. Dzięki najnowszej ofercie banku kredyt gotówkowy online można załatwić w krótkim czasie i bez zbędnych formalności. Bank informuje, jaki będzie całkowity koszt kredytu, a wszystkie przekazywane przez klienta informacje przetwarzane są z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Warto więc już teraz zajrzeć na stronę banku Citi Handlowy, gdzie dostępna jest wspomniana pożyczka gotówkowa. Klienci mogą tam znaleźć najważniejsze informacje dotyczące banku, atrakcyjne oferty dla stałych klientów, a także zapisy o tym, jak naliczane są odsetki ustawowe w przypadku opóźnienia w spłacie. To wszystko sprawia, że bank Citi Handlowy jest wiarygodnym partnerem finansowym i jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej gotówki na korzystnych warunkach, to może tam wziąć pożyczkę.

Całkowity koszt przy kredycie konsumenckim na konkretnym przykładzie

Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, aby zaciągnięta została online pożyczka zamiast kredytów bankowych udzielanych stacjonarnie, jest to, że często można skorzystać z dużo lepszych ofert. Pojawiają się również promocje dla osób, które po raz pierwszy zaciągają pożyczkę gotówkową. Jeżeli więc ktoś ma odpowiednią zdolność kredytową, może pożyczyć pieniądze na niewielki procent. Poniżej znajduje się przykład reprezentatywny dla pożyczki oferowanej przez bank Citi Handlowy na kwotę 26 000 PLN, przy czym zawsze warto zapoznać się z warunkami ofert aktualnie dostępnych na stronie banku, ponieważ co jakiś czas zmienia się wysokość oprocentowania. Może się więc okazać, że w momencie, w którym klient będzie chciał pożyczyć pieniądze, otrzyma dużo lepszą ofertę.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej online dla nowych klientów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,63%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 26 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 33 382,39 zł, oprocentowanie zmienne 9,99%, całkowity koszt pożyczki 7 382,39 zł (w tym: prowizja 1 430,00 zł, odsetki 5 952,39 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 47 miesięcznych równych rat w wysokości 696,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 670,39 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 4 sierpnia 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

5/5 - (Ilość ocen: 1)
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.