Pozyczka-ratalna.pl

Pytania i odpowiedzi

Jak działa serwis pozyczka-ratalna.pl?

Jesteśmy agregatorem pożyczkowym, gwarantującym najwyższą jakość usług w segmencie pożyczek online. Serwis pozyczka-ratalna.pl pośredniczy między klientem, a firmami pożyczkowymi. Twój wniosek trafia do instytucji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dzięki temu jesteśmy w stanie przedstawić Ci najlepiej dopasowaną ofertę.

Czy na pewno dostanę pożyczkę?

Dzięki temu, że Twój wniosek trafia do wielu instytucji pożyczkowych, szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku wzrasta. Oferty są dopasowane do potrzeb i możliwości konkretnego klienta. Mimo tego nie możemy zagwarantować, że każdy otrzyma satysfakcjonującą propozycję pożyczki.

Jakich dokumentów potrzebuję, aby wnioskować o pożyczkę?

Aby wnioskować o pożyczkę potrzebny jest dokument umożliwiający weryfikację tożsamości. Może to być na przykład dowód osobisty lub paszport. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają również dokumentu potwierdzającego dochody klienta.

Jakie warunki muszę spełnić?

Oferta pożyczki jest skierowana do osób które:

– mają od 18 do 80 lat
– mieszkają na stałe na terenie Polski
– posiadają stały i udokumentowany dochód w Polsce
– posiadają aktywny rachunek bankowy
– mają wystarczającą zdolność kredytową.

Ile czasu trwa wypełnianie wniosku?

Wniosek o pożyczkę jest krótki i bardzo prosty. Jego wypełnianie powinno Ci zająć od kilku do kilkunastu minut.

Jak długo będę czekać na decyzję?

Decyzja kredytowa zwykle zostaje podjęta w ciągu 15 minut.

Co to znaczy, że oferty są dopasowane?

Serwis pozyczka-ratalna.pl współpracuje z firmami pożyczkowymi, aby znaleźć ofertę, która najbardziej pasuje do Twoich wymagań i potrzeb. Wypełniając wniosek o pożyczkę podajesz informacje o tym, jakiego wsparcia finansowego potrzebujesz. Dzięki tym informacjom możemy zaproponować Ci ofertę tej firmy, która jest w stanie zaproponować najlepsze warunki dla Ciebie.

Czy cały proces odbywa się online i bez wychodzenia z domu?

Tak, cały proces odbywa się online. Na początku należy wypełnić szybki wniosek przez Internet, a następnie poczekać na decyzję i przelew. Dokumenty również zostaną Ci przesłane drogą elektroniczną.

W jaki sposób otrzymam pożyczone pieniądze?

Pieniądze trafią na Twoje konto bankowe. Numer konta, na które chcesz otrzymać przelew, podasz podczas wnioskowania o pożyczkę.

Jak szybko otrzymam pieniądze na moje konto?

Pieniądze mogą pojawić się na koncie już nawet w ciągu 15 minut. Maksymalnie przelew z pożyczką powinien dotrzeć na konto klienta następnego dnia roboczego po akceptacji wniosku. Zależy to od wybranego pożyczkodawcy, ale też banku, w którym klient ma rachunek osobisty.

Co jeśli nie uda mi się wpłacić raty na czas?

W przypadku kłopotów ze spłatą pożyczki należy jak najszybciej skontaktować się z firmą pożyczkową w której zaciągnięte zostało zobowiązanie, w celu znalezienia dogodnego rozwiązania.

Czy pożyczka online jest bezpieczna?

Tak. Cały proces wnioskowania o pożyczkę został przygotowany z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo. Zarówno serwis pozyczka-ratalna.pl jak i jego partnerzy działają w ramach polskiego prawa.

Czy mogę otrzymać pożyczkę, jeśli jestem w bazie dłużników np. BiG lub BiK?

Każdy pożyczkodawca ma obowiązek weryfikacji zdolności kredytowej swoich klientów. To czy otrzymasz ofertę pożyczki zależy od Twojej indywidualnej sytuacji

Czy mogę otrzymać pożyczkę, jeśli mam już inne pożyczki lub kredyty?

Jeśli nie masz zaległości w spłacaniu innych zobowiązań, możesz bez przeszkód wnioskować o pożyczkę.

Dlaczego otrzymałem decyzję negatywną?

Zdecydowana większość użytkowników naszego serwisu otrzymuje ofertę pożyczki. W niektórych przypadkach wniosek może się jednak spotkać z odmową. Może się tak zdarzyć z 3 powodów:

– zbyt duże zadłużenie widoczne w jednej z baz takich jak KRD lub BIG
– wysokie ryzyko niespłacenia pożyczki, określone na podstawie informacji zawartych we wniosku
– brak kontaktu z klientem i uniemożliwienie weryfikacji tożsamości

Co jeśli nie otrzymam pożyczki?

W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że żadna z firm z którymi współpracujemy nie będzie w stanie przedstawić Ci satysfakcjonującej oferty pożyczki. Wtedy możesz się z nami skontaktować poprzez adres e-mail kontakt@pozyczka-ratalna.pl. Postaramy się znaleźć dla Ciebie dobre rozwiązanie.

Chcę zrezygnować z pożyczki, co mam zrobić?

Polskie prawo przewiduje możliwość rozwiązania umowy w przeciągu 14 dni od jej zawarcia. Aby to zrobić musisz skontaktować się z firmą, która udzieliła Ci pożyczki.

Chcę złożyć reklamację dotyczącą pożyczki. Jak to zrobić?

Wszelkie wątpliwości dotyczące pożyczki powinieneś zgłaszać firmie, z którą podpisałeś umowę.