Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczka na spłatę komornika – gdzie dostanę?

Komornik to kiepska sprawa: ani praca przyjemna, ani miło nie jest, kiedy taki się do nas odezwie. Co zrobić w sytuacji, gdy trzeba spłacić komornika, ale akurat nie ma z czego?

Pożyczka na spłatę komornika

Bez względu na to, dlaczego komornik zapukał nam do drzwi, sytuacji nie można zbagatelizować lub co gorsza: zignorować. Jeśli znajdą się środki na spłatę należności, o którą upomina się egzekutor, kłopotliwego gościa można pozbyć się w miarę szybko i – powiedzmy – bezboleśnie (chociaż kogo nie bolą wydatki?). Ale co zrobić w sytuacji, kiedy brakuje grosza na uregulowanie należności komorniczych? Niektórzy sięgają po pożyczkę.

Czy pożyczka na spłatę komornika to dobry pomysł?

Każda sytuacja jest inna i z bardzo różnych powodów trafia się egzekutor. Pożyczka na spłatę komornika może być pomocna, jeśli suma do oddania nie jest zatrważająca, a sama egzekucja nie dotyczy niespłacania innych, poprzednich pożyczek. W takiej sytuacji lepiej jest dogadać się z komornikiem i ustalić plan działania, zamiast zaciągać kolejny dług. Pożyczka to jeden ze sposobów na szybką spłatę komornika.

Skąd firma pożyczkowa wie o zadłużeniu?

Każda osoba, która kiedykolwiek zaciągnęła kredyt lub pożyczkę (a do tych zaliczają się także zakupy na raty np. w elektromarketach), trafia do specjalnej bazy informacyjnej, np. BIG lub BIK. Na podstawie zawartych w bazach danych, firma widzi, czy osoba wnioskująca o pożyczkę ma w swojej historii kredytowej negatywne wpisy (np. opóźnienia w spłatach), czy też nie. Jeśli zatem firma pożyczkowa informuje, że sprawdza swoich potencjalnych klientów w bazach dłużników, a wiemy, że w jakiejś się znajdujemy (jeżeli mamy komornika, to wręcz na pewno mamy też negatywny wpis), to bardzo prawdopodobnie… nie otrzymamy pożyczki.

Gdzie dostanę pożyczkę na komornika?

Jeśli już decydujemy się podjąć pożyczkę w celu spłaty komornika (a dokładniej: zadłużenia, o które komornik się upomina), trzeba rozważyć kilka opcji. Nigdy nie wolno rzucać się na pierwszą lepszą ofertę, bez względu na to, czy chodzi o spłatę należności, czy po prostu pożyczkę ratalną na dowolny cel konsumpcyjny. Podstawą świadomego i odpowiedzialnego korzystania z tego typu usług jest odpowiednie rozeznanie – w końcu chodzi także o nasze pieniądze!

Nie każda firma pożyczkowa jest skłonna udzielić pożyczki klientowi z komornikiem. Przyczyn chyba nie trzeba wyjaśniać, prawda? Ale są także takie przedsiębiorstwa, które nie boją się wnioskodawców, u których widać działalność komornika lub zwyczajnie nie sprawdzają takich rzeczy.

Pożyczka pod zastaw

Dla zadłużonych pożyczka pod zastaw jest często ostatnią deską ratunku, chociaż w wielu przypadkach dość chybotliwą. Owszem, do ogromnych zalet należy zaliczyć to, że najczęściej firmy oferujące tego typu usługi nie weryfikują baz typu BIK i BIG oraz nie wymagają przedstawienia żadnego dokumentu potwierdzającego dochód. Z drugiej strony: za terminowe i bezproblemowe spłaty ręczymy własnym mieniem. Może to być nieruchomość, np. grunt lub mieszkanie, a może wchodzić w grę ruchomość typu samochód, sprzęt lub biżuteria. Od wartości zabezpieczenia będzie zależeć kwota pożyczki. Takie pożyczki są też czasem nazywane chwilówkami dla zadłużonych.

Czy jest to więc dobra opcja dla zadłużonego, któremu potrzebna jest gotówka? Zdecydowanie nie. Na ten ruch powinni zdecydować się ci, którzy naprawdę nie mają innego wyjścia. Zabezpieczenie własnym mieniem pożyczki jest obwarowane bardzo szczegółowymi i restrykcyjnymi umowami – jeden fałszywy krok i możemy stracić wszystko, co zastawiliśmy. Najpierw więc lepiej jest poszukać bardziej stabilnej alternatywy.

Zostaw ocenę
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.