Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczka bez zdolności kredytowej – czym jest i jak ją sprawdzić?

Pożyczkobiorcy decydujący się na zaciągnięcie pożyczki w firmie pozabankowej muszą mieć świadomość, że zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności kredytowej. Czym jest i jak sprawdzić zdolność kredytową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Zdolność kredytowa – czym jest i jak ją sprawdzić?

Żadna instytucja finansowa nie udzieli wnioskującemu kredytu, czy pożyczki pochopnie. Każda firma pozabankowa, czy bankowa weryfikuje wnioskujących o pożyczkę w bazach osób zadłużonych w celu sprawdzenia, jaka jest ich zdolność kredytowa. Jest to nic innego jak możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami względem pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie na umowie pożyczkowej. Im lepiej zostaniemy ocenieni przez firmę pozabankową, tym mamy większe szanse na uzyskanie pożyczki na lepszych warunkach. Warto świadomie budować własną zdolność kredytową i nie dać się popaść w długi, czy spiralę zadłużenia. Wszystkie informacje dotyczące zaciągniętych zobowiązań względem instytucji finansowych, jest zapisywana w rejestrze dłużników. Obecnie istnieje wiele baz, w których gromadzone są i przetwarzane informacje dotyczące historii kredytowej pożyczkobiorców. Obecnie najpopularniejszymi bazami dłużników są: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Związek Banków Polskich, Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor, ERIF BIG. Ich działalność jest regulowana przez prawo bankowe oraz ustawę z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Chcesz zaciągnąć pożyczkę, ale nie jesteś pewny, czy Twoje nazwisko zostało wpisane w rejestr dłużników? Zobacz, jak sprawdzić zdolność kredytową. Możemy zrobić to na kilka sposobów. Swoją zdolność kredytową możesz ocenić sam. Potrzebujesz do tego określenie kwoty, jaką możesz przeznaczyć na comiesięczną spłatę pożyczki.

Na stronach internetowych znajdziemy kalkulatory, dzięki którym będziemy mogli w prosty i szybki sposób obliczyć zdolność kredytową. Również pożyczkodawca, po indywidualnej analizie danych pomoże nam dopasować ofertę dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości. Największe znaczenie podczas rozpoczęcia weryfikacji zdolności kredytowej klienta ma: wysokość uzyskiwanych dochodów, wysokość kosztów miesięcznego utrzymania, oraz aktualne spłacane zobowiązanie. Również wpływ na ocenę zdolności kredytowej może mieć historia kredytowa, wiek pożyczkobiorcy, stan cywilny, czy również sytuacja zawodowa.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej może pokrzyżować plany wielu osobom potrzebującym uzyskania jak najszybciej pomocy finansowej. Jednak nie mamy co się martwić na zapas. Istnieją jeszcze firmy, w której szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej jest również dostępna. Najlepiej szukać od razu w firmach pozabankowych, ponieważ banki restrykcyjnie podchodzą do tematu i automatycznie odrzucają wnioski o pożyczkę dla osób posiadających zadłużenie. Duża konkurencja na rynku finansowym w Polsce sprawiła, że firmy pozabankowe zaczęły między sobą walczyć o klienta. Dlatego przed wysłaniem formularza o pożyczkę najlepiej jest zapoznać się z ofertami firm pozabankowych, w których znajdziemy pożyczki bez zdolności kredytowej. Możemy znaleźć je za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej, wpisując hasło “pożyczka bez zdolności kredytowej”.

Pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet – kto może zaciągnąć pożyczkę online?

Pożyczka bez zdolności kredytowej przez internet przeznaczona jest dla osób, które mają lub mieli problemy w  przeszłości ze spłatą zobowiązania w terminie. Jeżeli komornik dobija się do drzwi lub twoje nazwisko widnieje w bazie rejestru dłużników, pożyczka bez zdolności kredytowej online to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet umożliwiają uregulowanie dotychczasowych zobowiązań osobom zmagającym się ze wpisem w rejestrze osób zadłużonych typu BIG, BIK, czy KRD. Pożyczki bez zdolności kredytowej online mogą otrzymać osoby pełnoletnie, posiadające stałe zameldowanie na terenie Polski.

Dodatkowo firma może poprosić w formularzu pożyczkowym o podanie aktywnego numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail, oraz własnego numeru konta bankowego. Firmy pozabankowe, aby podjąć decyzję o udzieleniu pożyczki, proszą o wykazanie stałego źródła dochodu, jakie pożyczkobiorca otrzymuje na swoje konto bankowe. Każda instytucja może dodatkowo poprosić o podanie dodatkowych informacji np. stanu cywilnego, wieku pożyczkobiorcy, czy danych adresowych.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Jeżeli posiadamy zadłużenie w kilku firmach pozabankowych, to warto sprawdzić, czym są pożyczki konsolidacyjne. Pożyczki konsolidacyjne umożliwiają połączenie dotychczasowych zobowiązań, dzięki czemu pożyczkobiorca może uzyskać stabilność finansową. Skorzystanie z konsolidacji pożyczek chwilówek online pozwoli również na obniżenie comiesięcznej raty i ustalenie dogodnego terminu spłaty zobowiązania. Okres kredytowania z pewnością zostanie przez to wydłużony. Oferta ta jest obecnie możliwa do uzyskania przez większość firm pozabankowych oraz bankowych i skierowana jest do osób nieposiadających zdolności kredytowej. Zaletą konsolidacji jest ograniczenie liczby wierzycieli, trzymanie się jednego terminu spłaty, zmniejszenie comiesięcznych kosztów pożyczki, oraz poprawa zdolności kredytowej klienta.

4/5 - (Ilość ocen: 1)
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

1 komentarz

  1. Dla mnie pożyczki pozabankowe są super wygodne. Nie muszę chodzić po bankach i się nikogo o nic prosić. Szybka kasa bez wychodzenia z domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.