Pozyczka-ratalna.pl

Dlaczego wniosek o pożyczkę został odrzucony?

Każda firma pożyczkowa ma własne, wewnętrzne kryteria, na podstawie których udziela pożyczek. Niestety, czasami spotykamy się z sytuacją, gdy wniosek o pożyczkę został odrzucony. Dlaczego?

Przed wypełnieniem wniosku o pożyczkę warto jest sprawdzić warunki, na jakich firma udziela kredytu. Można zaoszczędzić sobie w ten sposób czasu, w którym – zamiast czekać na odpowiedź, która na pewno przyjdzie negatywna – można by znaleźć inną, bardziej odpowiednią dla nas firmę.

Dlaczego wniosek o pożyczkę został odrzucony?

Powodów, dla których wniosek o pożyczkę został odrzucony może być kilka, ale zawsze będzie to miało związek z niespełnieniem wymagań formalnych firmy pożyczkowej. Zwykle nie są one wygórowane, ale czasami na drodze mogą stanąć takie przeszkody jak istniejące już zobowiązania wobec innych firm lub instytucji pożyczkowych lub pechowa historia przed laty zarejestrowana w BIG lub BIK.

Dwie pożyczki naraz? Nie wszędzie!

Czasem zdarza się tak, że podczas spłacania jednej pożyczki, zachodzi potrzeba zaciągnięcia drugiej. W pierwszej kolejności należy więc sprawdzić, czy możemy się o nią starać w tej samej firmie, w której spłacamy już pierwszą. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy przejrzeć warunki innych firm pod kątem udzielania pożyczek w sytuacji, gdy mamy już jedną pożyczkę gdzie indziej. Należy jednak pamiętać, by mierzyć siły na zamiary i nigdy nie spłacać pożyczki pożyczką.

BIG, BIK, komornik

W większości firm pożyczkowych największą przeszkodę stanowią negatywne wpisy w BIG i BIK, a także interwencja komornika. Niestety, ale mało który przedsiębiorca będzie chętny do udzielenia pożyczki osobie, która miała (lub ma) problemy z regulowanie zaciągniętych długów. Sytuacje życiowe są jednak różne, dlatego niektóre firmy są w stanie przymknąć oko na takie incydenty i pożyczyć pieniądze pomimo problemów.

Źródło lub wysokość dochodu

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają dostarczenia od pracodawcy potwierdzenia wysokości dochodów lub jakiegokolwiek innego zaświadczenia o stałym źródle dochodów. Zazwyczaj za takie nie są uznawane zapomogi, świadczenia socjalne, czy alimenty. Nie jest to jednak regułą i przy poświęceniu chwili na poszukiwania, można znaleźć chwilówki lub pożyczki ratalne niewymagających takich dokumentów.

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.