Pozyczka-ratalna.pl

Jak pozbyć się windykatora terenowego?

Masz problemy z niespłaconymi zadłużeniami kredytowymi i pożyczkowymi? Naraziłeś się wierzycielom poprzez brak regularnej spłaty zobowiązania, a swoje działania rozpoczął już windykator terenowy? Jeśli nie życzysz sobie tego, aby taka osoba nachodziła Cię w Twoim domu lub nawet miejscu pracy – często wystarczy, że grzecznie poprosisz. Wizyta windykatora terenowego najczęściej nie należy do najprzyjemniejszych spotkań.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, koniecznie  dowiedz się wcześniej, co może windykator terenowy, a czego kategorycznie nie powinien robić. W poniższym wpisie przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby, jak pozbyć się windykatora terenowego oraz kiedy sprawę zbyt uporczywych wizyt windykatora można zgłosić na policję.

Co może windykator terenowy i w jakich godzinach pracuje?

Windykator to osoba, która jest odpowiedzialna za skuteczne ściągnięcie długu z osoby, która dopuściła się braku terminowej spłaty swojego zobowiązania. Kwestie tego, co może windykator terenowy jasno określają przepisy w Polsce. 

Osoba pełniąca tę funkcję jest zobowiązana do tego, aby wspólnie z dłużnikiem wypracować polubowne doprowadzenie do całkowitej spłaty zadłużenia. Wszelkie metody stosowane przez windykatora terenowego mogą być zgodne z prawem i najczęściej ograniczają się do kontaktu telefonicznego lub wysyłania ponagleń do spłaty. 

Godziny pracy windykatorów terenowych najczęściej ograniczają się do dni powszednich od 7:00 do 21:00, a także w weekendy od godziny 8:00 do 20:00. W tym czasie jako dłużnik możesz spodziewać się wizyty windykatora, który będzie chciał porozmawiać o wypracowaniu metody spłaty zadłużenia lub wyegzekwowaniu środków potrzebnych na spłatę.

Uwaga! Wizyta windykatora terenowego nie może mieć miana nękania, natomiast kontakt telefoniczny nie powinien być częstszy niż 1-2 razy dziennie. Osoba prowadząca proces windykacji terenowej nie powinna też nadmiernie się narzucać, być agresywna, ani NIE MOŻE zajmować majątku dłużnika – takie zadania leżą po stronie komornika.

Wizyta windykatora terenowego – czy trzeba go wpuścić do nieruchomości?

Jeśli nie spłacasz chwilówki w terminie lub masz inne zobowiązania finansowe, które powodują ciągłe pogłębianie się zadłużenia, mocno narażasz się na rozpoczęcie procesu windykacji terenowej. Pamiętaj, że windykator ma pełne prawo zapukać do Twoich drzwi, aczkolwiek NIE MUSISZ wpuszczać go do swojego lokum. Oczywiście korzystnym wyjściem jest przeprowadzenie spokojnej rozmowy, celem wypracowania odpowiedniej metody działania w kwestii spłaty długu. Kiedy jednak windykator staje się agresywny i nachalny – możesz nawet zadzwonić na policję.

Jak pozbyć się windykatora terenowego? Kilka najlepszych sposobów

Nawet jeśli jesteś dłużnikiem, koniecznie dowiedz się, po jakim czasie przychodzi windykacja terenowa, a także jak pozbyć się windykatora terenowego. Oto kilka skutecznych sposobów, dzięki którym windykacja terenowa nie będzie już Twoim utrapieniem:

  • spłać swoje długi – to dobry sposób, aby pozbyć się windykatora, wierzycieli, a nawet komornika,
  • spróbuj dojść do porozumienia z windykatorem lub bezpośrednio z wierzycielem,
  • nie otwieraj drzwi windykatorowi terenowemu – jeżeli ten jest aż nadto nachalny odwiedzinami lub dzwoni do Ciebie kilka razy dziennie, możesz zgłosić ten fakt na policję, choć często wystarcza tylko uprzejma prośba o zaprzestanie takich działań.

Warto wiedzieć, że prowadzenie negocjacji z windykatorem jest jak najbardziej możliwe, choć finał negocjacji w dużej mierze zależy od zdolności interpersonalnych windykatora. Jeśli uda Ci się wypracować odpowiednio korzystne rozwiązanie na spłatę długu, wizyta windykatora terenowego nie powinna już się powtarzać, o ile wywiążesz się z ustalonych warunków i zaczniesz spłacać swój dług.

Przeczytaj także: Jak wygląda windykacja w praktyce – krok po kroku.

5/5 - (Ilość ocen: 2)
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

1 komentarz

  1. Piszecie o dojściu do porozumienia a z niektórymi się nie da dojść
    Zada więcej niż np rata spłaty kredytu
    Co zrobic jak nie mieszka się u siebie tylko u kogoś a osoba ta nie chce by on przyjeżdżał a on nadal jest nachalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.