Pozyczka-ratalna.pl

Wesele, podróż poślubna – ile to kosztuje?

Lato to okres, w którym odnotowuje się największą liczbę zawieranych małżeństw w Polsce. Uroczystość weselna planowana jest od wielu tygodni, miesięcy, a nawet lat. Sporo osób, które planują swój ślub to młodzi ludzie, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z poważną pracą, dlatego, nie każdy zdoła uzbierać wcześniej odpowiedniej ilości gotówki. Jak młodzi ludzie mają sfinansować swoje wesele? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Organizacja wesela

Zaplanowanie własnego ślubu, nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Musimy liczyć się z tym, że nasz budżet zostanie bardzo mocno naruszony. Koszty wesela są różne, a wszystko zależy, ile chcemy zaprosić gości weselnych, jak również, gdzie chcemy zorganizować przyjęcie. Jeżeli planujemy ślub połączony z zabawą do białego rana, musimy przygotować się na spory wydatek. Pamiętajmy o załatwieniu wszystkich formalności, takich jak np.: zaprojektowania zaproszeń na wesele, stworzenia listy gości weselnych, wyszukania odpowiedniej sukienki i garnituru, oraz skontaktowania się z menadżerem restauracji, w której chcemy przygotować przyjęcie. Podsumowując, musimy przygotować sporą porcję gotówki na ten, jakże ważny i wyjątkowy dla nas dzień.

Suknie ślubne i inne wydatki

Wydatków związanych z weselem jest sporo. Narzeczeni zaczynają od zaplanowania daty wesela oraz znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym będą bawić się wraz z gośćmi weselnymi. Zacznijmy od tego, że panna młoda musi wybrać sukienkę już maksymalnie pół roku przed planowanym wydarzeniem. Koszt sukienki, w zależności od preferencji kobiet waha się od 1000 zł do 10000 zł. Oczywiście, znajdą się i droższe suknie ślubne.

Inne wydatki, z jakimi musi zmierzyć się para młoda to koszt restauracji, w której odbędzie się wesele, w tym: zamówienia posiłków, tortu, napojów. Dodatkowo zdarza się, że trzeba również zapewnić gościom, którzy przybyli z daleka nocleg. Płacimy również za kamerzystę, fotografa, dekorację sali weselnej, kapelę weselną. Nagle z 20 tysięcy kwota staje się znacznie większa i przewyższa nasze oczekiwania. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej skorzystać z ofert firm, które udostępniają pożyczki ratalne bez większych dodatkowych kosztów. Wszystko musi być w ten dzień perfekcyjne, prawda?

Podróż poślubna

Kolejnym kosztem, który idzie w parze z organizacją wesela, jest zaplanowanie podróży poślubnej. Każda para młoda marzy po własnym ślubie, o oderwaniu się od przyziemnych spraw i zapomnieniu o reszcie świata. Młodzi, zakochani ludzie chcą ten czas spędzić razem, zazwyczaj podróżując po świecie. Pary młode wyszukują najchętniej miejsca, w których mogą po prostu odpocząć. Najlepsze opcje to podróże w ciepłe kraje, gdzie zamawiane są hotele all inclusive. Dobrze również,  jeśli mamy pokój z widokiem na morze lub w centrum miasta. Obecnie wybierane są takie miejsca jak: Karaiby, Dominikana, Hawaje, Mauritius czy Kenia. Skąd wziąć pieniądze, jeżeli spora ich część przeznaczona została na przyjęcie weselne?

Zostaw ocenę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.