pozyczka ratalna przez internet

Ubezpieczenie pożyczki – tak czy nie?

ubezpieczenie pożyczki

Ubezpieczenie pożyczki jest niewątpliwie dodatkowym kosztem, który sprawia, że cała usługa finansowa staje się znacznie droższa. To sformułowanie z pewnością nikogo nie dziwi. W niektórych sytuacjach warto jednak przemyśleć tę możliwość. Poniżej prezentujemy kilka wad i zalet omawianego rozwiązania.

Ubezpieczenie pożyczki – na czym polega?

W pierwszej kolejności trzeba dowiedzieć się, czym jest ubezpieczenie pożyczki. Zatem chodzi o zabezpieczenie spłaty pożyczki. Jest to sposób na zagwarantowanie zarówno pożyczkobiorcy, jak i firmie pożyczkowej pewności, że spłata kolejnych rat będzie przebiegała bez zakłóceń. Przydaje się wtedy, kiedy zdarzyłoby się, że pożyczkobiorca umrze, zanim spłaci cały dług. Wówczas to ubezpieczyciel reguluje zobowiązania zmarłego i tym samym obowiązkiem uregulowania zaległości nie zostają obarczeni jego bliscy. Korzyści są zatem obopólne – krewni nie muszą martwić się dziedziczeniem długów, a pożyczkodawca zostaje spłacony. Ubezpieczenie jest też dobrym rozwiązaniem na wypadek utraty źródła dochodu – wówczas również spłatą zadłużenia zajmuje się ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie pożyczki gotówkowej – czy mamy wybór?

Warto zadać sobie pytanie, czy dobrym pomysłem jest ponoszenie dodatkowych opłat na rzecz zaciąganego kredytu. Z jednej strony tak, bo zyskujemy spokój i możemy być pewni, że nie zostaniemy z długami w przypadku przykrej sytuacji losowej. Z drugiej strony musimy liczyć się z większym wydatkiem. Dodajmy też, że wypełniając wniosek pożyczkowy, czasem nie mamy wyboru, bo pożyczkodawca uważa ubezpieczenie za nasz obowiązek. Najczęściej jednak jest tak, że możemy sami decydować i od nas zależy, jaką opcję pożyczki wybierzemy.

Ubezpieczenie chwilówki– poznajmy szczegóły

Niezależnie od tego, czy podpisujemy z pożyczkodawcą umowę w formie papierowej, czy elektronicznej – musimy zapoznać się z regulaminem usługi. Koniecznie przeczytajmy z uwagą każdy paragraf. Uważna lektura pozwoli nam uniknąć nieporozumień. Nawet jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie – sprawdźmy, w jakich sytuacjach nas ono obowiązuje. Spółki niejednokrotnie stosują rozmaite wyłączenia. Pamiętajmy o tym, by nie dać się oszukać. Może okazać się, że w niektórych sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci nam należnego świadczenia.

Ubezpieczenie spłaty pożyczki – możemy od niego odstąpić

Jak można się przekonać, ubezpieczenie pożyczki ma swoje wady i zalety. Raz okaże się przydatne, a innym razem będzie zbędne. Pamiętajmy, że nawet wtedy, gdy się na nie zdecydujemy – możemy zrezygnować. Ustawodawca daje nam prawo odstąpienia od podpisanej umowy. Ubezpieczyciel ma wówczas obowiązek zwrócić niewykorzystane przez nas środki. Wiadomo przy tym, że niejednokrotnie trzeba się nagłowić i dyskutować z ubezpieczycielem, któremu zależy na kliencie i jego pieniądzach. Niektórzy działają tak, że w przypadku rezygnacji każą płacić od razu całą zaciągniętą sumę lub wymagają kilku poręczycieli, a wtedy oprocentowanie pożyczki znacznie wzrasta. Pamiętajmy o tym, jakie są zalety i wady ubezpieczenia pożyczek i mądrze podejmujmy decyzję w tym zakresie. Jedynie wtedy unikniemy ewentualnych, późniejszych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Wybierz ile chcesz pożyczyć

    Wybierz czas spłaty w miesiącach

    mies.