Pozyczka-ratalna.pl

Czym jest szybka pożyczka online?

Szybka pożyczka online to oferta charakterystyczna dla firm pożyczkowych. Pod tą nazwą kryją się pozabankowe pożyczki długoterminowe. Ich spłata odbywa się w formie równych rat miesięcznych. Maksymalny okres kredytowania dostępna na rynku wynosi 60 miesięcy, czyli aż 5 lat. Ze względu na termin spłaty mamy szansę otrzymać wsparcie finansowe w wysokości nawet 60 000 zł. Cały proces wnioskowania odbywa się przez internet, co umożliwia otrzymanie pożyczki nawet w dniu złożenia wniosku. Nie musimy umawiać się na spotkania w siedzibie pożyczkodawcy, ponieważ wniosek jest dostępny na stronie całodobowo. Pożyczkodawcy wprowadzają do swoich ofert nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają otrzymanie przelewu nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku!

Dla kogo szybka pożyczka online będzie dobrym rozwiązaniem?

Szybka pożyczka online będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują ekspresowego zastrzyku gotówki. Dzięki wprowadzeniu natychmiastowej weryfikacji tożsamości oraz ekspresowych przelewów możemy otrzymać potrzebne pieniądze w dniu składania wniosku. Dodatkowo szybka pożyczka online umożliwia dopasowanie rat do naszych możliwości finansowych, a łagodny scoring gwarantuje wysoką przyznawalność! Warto wspomnieć, że dzięki szybkim pożyczkom online możemy również skonsolidować swoje dotychczasowe zobowiązania i uniknąć pętli zadłużenia. 

Szybka pożyczka online zalety

Zastanawiasz się nad pożyczką ratalną przez internet? Sprawdź poniższe zalety i rozwiej swoje wątpliwości!

 • wnioskowanie i podpisanie umowy przez internet
  Jak złożyć wniosek o szybkie pożyczki przez internet?
 • krótki czas oczekiwania na decyzję
 • szybki przelew pożyczki przez internet na konto
  Kiedy możliwa jest szybka pożyczka przez internet?
 • wysoka kwota pożyczki
 • elastyczne raty, dopasowane do naszych możliwości
 • łagodny scoring
  Szybka pożyczka dla zadłużonych – gdzie szukać pomocy?
 • formalności ograniczone do minimum
  Jakie są warunki skorzystania z oferty szybka pożyczka przez internet?
 • pożyczki przez internet na dowolny cel
 • możliwość skonsolidowania zobowiązań przez pożyczki długoterminowe

Najczęściej zadawane pytania

1. Jak podpisać umowę pożyczki online?

Aby podpisać umowę w ofercie szybka pożyczka online, nie musimy osobiście kontaktować się z pożyczkodawcą. W zależności od firmy możemy mieć do dyspozycji kilka rozwiązań. 

 • Pierwsze z nich to złożenie podpisu elektronicznego z ważnym kwalifikowanym certyfikatem. Następnie umowę należy odesłać pożyczkodawcy. 
 • Inną możliwością jest własnoręczne podpisanie i odesłanie pocztą do pożyczkodawcy. Jednak to rozwiązanie przedłuży czas oczekiwania na przelew. 
 • Bardzo popularnym rozwiązaniem jest udzielenie jednorazowego pełnomocnictwa pracownikowi w celu podpisania umowy pożyczki przez internet. 
 • Zdarza się również, że pożyczkodawca przesyła umowę kurierem. W takiej sytuacji po okazaniu dowodu osobistego musimy podpisać dokumenty w jego obecności. 
 • Inną możliwością jest podpisanie umowy odbywa się tak jak w przypadku zakupów na raty w sklepie, czyli przez wpisanie kodu z SMS-a dostarczanego na numer telefonu wpisany we wniosku.

2. Kiedy otrzymam przelew w ofercie szybka pożyczka online?

Jeżeli pożyczkodawca korzysta z systemu transakcji ekspresowych, wówczas pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w kilka minut po wydaniu decyzji kredytowej. Kiedy metoda natychmiastowych przelewów obejmuje jedynie przelewy wychodzące lub nasz rachunek znajduje się w innym banku, a pożyczkodawca wykonuje przelewy tradycyjne, wówczas wszystko zależy od sesji Elixir. Jednocześnie należy podkreślić, że czas oczekiwania jest zazwyczaj nie dłuższy niż 24 godziny. 

3. Czy można mieć kilka aktywnych zobowiązań w ofercie szybka pożyczka online?

Pozabankowe firmy pożyczkowe dopuszczają możliwość posiadania więcej niż jednej pożyczki. Jednak należy spełniać kilka warunków. Zazwyczaj nie dostaniemy kolejnej pożyczki u tego samego pożyczkodawcy, jeśli jeszcze nie spłaciliśmy poprzedniej. Tak więc pożyczki muszą być w innych firmach. Łączna kwota miesięcznych zobowiązań nie może przekraczać naszych możliwości finansowych. Pożyczkodawca musi mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić kolejne zobowiązanie. Dodatkowo możemy zaciągnąć pożyczki przez internet i potraktować je jako konsolidację chwilówek.

Jak złożyć wniosek o szybkie pożyczki przez internet?

Szybka pożyczka przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują wsparcia finansowego. Warto podkreślić jednak, że jest to atrakcyjna oferta dla wszystkich osób spełniających wymagania stawiane przez firmy pożyczkowe. Jak złożyć wniosek o pożyczki przez internet? Należy wykonać kilka prostych kroków.

 1. Przejdź na stronę internetową pożyczkodawcy.
 2. Na stronie głównej znajdziesz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków wybierz kwotę oraz termin spłaty. Pamiętaj, aby dostosować parametry pożyczki do swoich potrzeb i możliwości.
 3. Sprawdźmy koszty zobowiązania. Jeśli nam odpowiadają, przechodzimy do wypełnienia wniosku.
 4. Uzupełnij formularz wniosku swoimi danymi personalnymi, adresowymi, kontaktowymi oraz finansowymi. Kilka dodatkowych rubryk dotyczących naszego wynagrodzenia zastępuje zaświadczenie o zarobkach z miejsca pracy.
 5. Po sprawdzeniu poprawności danych i zatwierdzeniu wniosku zostaniemy poproszeni o weryfikację tożsamości. Dostępne metody zależą od wewnętrznych ustaleń pożyczkodawcy.
 6. Jeżeli zweryfikujemy tożsamość, pozostaje nam czekać na decyzję kredytową. Kiedy będzie pozytywna, pieniądze zostaną do nas wysłane niemal natychmiast.

Warto również zwrócić uwagę, od czego zależy czas oczekiwania na decyzję kredytową oraz przelew.

Kiedy możliwa jest szybka pożyczka przez internet?

Jeżeli zależy nam na szybkiej decyzji kredytowej oraz ekspresowym przelewie, musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Trzeba pamiętać, że nie każdy pożyczkodawca oferuje ekspresowe pożyczki przez internet. W niektórych przypadkach czas oczekiwania może się przedłużyć nawet do 48 godzin. Kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy, powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • Bank, w jakim konto posiada pożyczkodawca. Jeżeli nasz rachunek jest zarejestrowany w innej instytucji bankowej, przeszkodą mogą być sesje Elixir. Są to godziny realizacji transakcji międzybankowych. Dlatego niektóre firmy pożyczkowe wskazują, że czas oczekiwania może się przedłużyć nawet do 24 godzin.
 • System przelewów ekspresowych – jeśli pożyczkodawca korzysta z tego rozwiązania, mamy szansę na otrzymanie wsparcia finansowego nawet do kilku minut od wydania decyzji kredytowej! W tym przypadku nie ma znaczenia, w jakim banku znajduje się nasze konto bankowe. Sesje Elixir nie będą żadną przeszkodą.
 • Metody weryfikacji tożsamości – pamiętajmy, że pożyczkodawca nie rozpatrzy naszego wniosku dopóki nie otrzyma potwierdzenia naszej tożsamości. Dlatego też w przypadku szybkiej pożyczki przez internet nie sprawdzi się tradycyjny przelew bankowy. W tym przypadku czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty może wynosić nawet do 24 godzin. Aby uniknąć takich opóźnień, warto skorzystać z metod weryfikacji ekspresowej. Pierwsza z nich to specjalna aplikacja weryfikacyjna typu Instantor. Naszym zadaniem jest zalogowanie się do konta bankowego za pośrednictwem specjalnej podstrony. Cały proces jest bezpieczny, a dane pobrane za pomocą technologii screen scrapingu tafią wyłącznie do pożyczkodawcy. Dzięki temu będzie mógł nie tylko potwierdzić nasze dane, ale również wstępnie ocenić naszą zdolność kredytową. Drugim rozwiązaniem jest przelew weryfikacyjny za pomocą systemu transakcji ekspresowych. W ten sposób unikniemy ograniczeń związanych z sesjami Elixir.

Jakie są warunki skorzystania z oferty szybka pożyczka przez internet?

Szybka pożyczka przez internet przeznaczona jest przede wszystkim dla klienta pełnoletniego. Niektóre firmy udzielające pożyczki online podnoszą minimalny próg wieku nawet do 25 lat. Wszystko zleży od wewnętrznych decyzji. Jednak można wyróżnić kilka powtarzających się kryteriów, które musimy spełnić, aby otrzymać szybkie pożyczki przez internet powinien:

 • posiadać numer telefonu komórkowego
 • być obywatelem Polski i posługiwać się ważnym dowodem osobistym
 • posiadać własne konto bankowe
 • mieć stałe miejsce zamieszkania na terytorium Polski
 • posiadać własny adres e-mail
 • mieć stały dochód pozwalający na spłatę nowego zobowiązania
 • uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Szybka pożyczka dla zadłużonych – gdzie szukać pomocy?

Szybka pożyczka dla zadłużonych nie istnieje w kontekście banków. Banki sprawdzają klienta w oparciu o wiele baz dłużników oraz BIK, a także dysponują ogromną bazą prowadzoną przez Związek Banków Polskich, a mianowicie Bankowy Rejestr. BR gromadzi i przetwarza informacje o niesolidnych klientach. Jeśli więc posiadamy kilka aktywnych lub przeterminowanych zobowiązań, nasza zdolność kredytowa jest bardzo słaba i nie możemy liczyć na wsparcie finansowe w banku.

Dla osób, które posiadają negatywne wpisy w bazach dłużników alternatywą będzie szybka pożyczka bez bik. Czy szybkie pożyczki bez bik w ogóle są możliwe? Wiemy, że pozabankowe firmy pożyczkowe również sprawdzają klienta w bazach zanim udzielą mu zobowiązania finansowego. Niektóre firmy jednak przyjmują łagodniejsze kryteria wobec klientów, udzielając szybkich pożyczek bez bik. Pożyczkodawcy wprowadzają własną interpretację wyników, co należy nazwać wewnętrznym scoringiem. Jeśli więc kiedyś nie spłaciliśmy zobowiązania finansowego, nadal mamy szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Kiedy szybka gotówka dla zadłużonych jest możliwa? Można wyróżnić przede wszystkim dwie sytuacje:

 • Jeśli posiadamy wpis w bazach dłużników sprzed kilku lat i od tamtej pory wywiązywaliśmy się z płatności za inne zobowiązania finansowe zawsze w terminie, pozabankowa firma pożyczkowa jest w stanie udzielić klientowi pożyczki. Pamiętajmy, że BIK przechowuje informacje o zadłużeniu nawet przez 5 lat od dnia spłaty. 
 • W BIK znajdują się informacje o niewielkich, jednorazowych zaległościach, a pożyczkobiorca wyraża chęć i zdolność do ich spłaty.

Czy seniorzy otrzymają szybkie pożyczki przez internet?

Niektóre firmy pożyczkowe zazwyczaj określają również górny limit wieku pożyczkobiorcy. Mimo to emeryci również mają szansę na otrzymanie wsparcia finansowego w firmie pożyczkowej. Trzeba jednak pamiętać, że osoba w zaawansowanym wieku może napotkać trudności w przypadku dużej kwoty pożyczki na bardzo odległy okres spłaty. Jest to po prostu związane z ryzykiem braku spłaty i definiowane przez określone firmy własnym, wewnętrznym scoringiem. Można znaleźć w tym przypadku analogię z kredytobiorcą. Przykładowo osiemdziesięciolatek nie otrzyma kredytu na kilka lat, mimo że przez całe życie zawsze spłacał wszystkie zobowiązania finansowe w terminie. Jest wiarygodnym płatnikiem, jednak czynnik wieku zdecydowanie obniża jego zdolność kredytową. Dla porównania młoda osoba, która wkracza w dorosłe życie, ma nową pracę itd., ma większe szanse na otrzymanie kredytu. 

Przy wnioskowaniu o szybką pożyczkę przez internet mile widziany jest też stały dochód. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają zaświadczenia o przyznawanym wynagrodzeniu, ale należy to już do rzadkości. Większość pożyczkodawców decyzję o przyznaniu pożyczki klientowi bądź nie przyznaniu opiera na wewnętrznym scoringu oraz bazach takich jak BIK, ERIF, KRD, BIG czy też w CrediCheck, która jest branżową platformą wymiany danych o pożyczkobiorcach. Dlatego też podczas wypełniania formularza o pożyczkę, wystarczy zadeklarować otrzymywany miesięczny dochód.

Dlaczego szybka pożyczka online tak dużą popularnością?

Szybka pożyczka online jest produktem finansowym, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie. W Polsce szybka pożyczka jest coraz bardziej popularna. Jak można wyczytać w jednym z raportów Biura Informacji Kredytowej zadłużenie z tytułu pożyczek udzielanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe rośnie w dużym tempie. To obrazuje skalę dostępności i popytu na szybkie pożyczki online. Największą dynamiką wzrostu mogą pochwalić się szybkie pożyczki w kwotach powyżej 5000 zł. Tego typu produkty finansowe należą do grupy pożyczek długoterminowych, a w więc udzielanych na wiele miesięcy.

Wraz z wprowadzeniem odpowiednich przepisów i ustawy antylichwiarskiej oraz rozwojem branży fintech, skończył się tak zwany „Dziki Zachód” dla firm pożyczkowych; mowa przede wszystkim o nieuczciwych graczach.

Pojęcie szybkiej pożyczki z roku na roku ulegało przeobrażeniu i odzyskiwało zaufanie klientów. Wcześniej, niestety z powodu braku regulacji rynku oraz nadzoru nad działalnością wielu firm pożyczkowych, pożyczka kojarzyła się po prostu z lichwą, czyli pożyczaniem na bardzo wysoki procent. Odbiór społeczny jednak zmienił się przez lata. Co więcej, pożyczka odziera się z pejoratywnych skojarzeń, które stawiały ją wyłącznie jako deskę ratunkową w trudnych sytuacjach finansowych płatnika. Obecnie wielu klientów korzysta z szybkiej pożyczki, przeznaczając uzyskane pieniądze na cele niezwiązane z pokryciem wcześniejszego długu, lecz na realizację pasji, rozwoju osobistego, na wyjazd wakacyjny, remont, zakup sprzętów RTV/AGD, samochodu czy też na rozwój własnej działalności gospodarczej.

Nie tylko organy kontroli firm świadczących usługi finansowe przyczyniły się do lepszego PR-u pozabankowych pożyczek. Konsekwentne działania marketingowe oraz rozwój produktów finansowych, zakorzeniają w świadomości konsumentów marki godne zaufania.

4/5 - (Ilość ocen: 1)
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.