Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczki w weekend – czy da się dostać pożyczkę w sobotę i niedzielę?

Pozyskanie środków z banku czy parabanku może kojarzyć się z długim procesem, który wymaga skompletowania wielu dokumentów. Tymczasem wcale nie musi tak być. Co zrobić, jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy w weekend? Czy w ogóle jest szansa, że środki trafią na Twoje konto? Okazuje się, że tak. Sprawdź, na jakich zasadach dostępne są pożyczki w weekend. Jakie wymagania musisz spełnić, aby uzyskać środki w sobotę lub niedzielę?

Jak Polacy pożyczają pieniądze?

Z badania Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego i Federacji Konsumentów wynika, że dla większości Polaków nie liczy się to, gdzie pożyczają pieniądze, ale ile będzie to ich kosztować. Tylko co czwarta osoba zwraca uwagę na wiarygodność pożyczkodawcy. Kluczowymi czynnikami dla korzystających z zewnętrznego finansowania są możliwie najniższa wysokość raty oraz jak najniższy koszt zobowiązania. Takich odpowiedzi udzieliła ponad połowa respondentów. 41% wskazało, że ważne są dla nich jasny opis oferty i zrozumiałe warunki. Dla 1/3 istotne jest, czy to darmowy kredyt. 29% przywiązuje dużą wagę do znajomości i wiarygodności pożyczkodawcy. 

Pożyczka w weekend – jak uzyskać środki?

Jeśli chcesz wnioskować o kredyt, to masz niewielkie szanse, aby środki znalazły się na Twoim koncie w sobotę lub niedzielę. Ewentualnie, jeśli zobaczysz w bankowości elektronicznej propozycję kredytu bez formalności, wynikającą z Twojej historii rachunku, możesz ją szybko zaakceptować i środki znajdą się na koncie. Jednak taka szybka pożyczka przez internet w weekend jest dostępna tylko dla wybranych klientów. 

Dzięki ofercie firm pozabankowych środki mogą trafić na Twoje konto nie tylko w tygodniu. Może to być pożyczka w sobotę lub pożyczka w niedzielę. Firmy tak przygotowały swoje systemy online, aby klienci mogli korzystać z oferty w weekend, przez 24 h na dobę. Nie dotyczy to wszystkich podmiotów, ale wiele daje taką możliwość. 

Pożyczka w weekend na Twoim koncie? Nie w każdym przypadku środki znajdą się na Twoim rachunku. Żeby tak się stało, musi zostać spełniony jeden z warunków:

 • Masz konto w tym samym banku co firma pożyczkowa. Wtedy zrealizowany przelew trafi natychmiast na Twoje konto.
 • Firma wysyła środki poprzez Express Elixir, dzięki czemu bardzo szybko trafiają na Twój rachunek.
 • Pożyczkodawca wysyła środki poprzez system BlueCash, ekspresową bramkę płatniczą DotPay lub inne rozwiązanie służące do natychmiastowych płatności. 

W innych przypadkach, przy standardowym przelewie między rachunkami w różnych bankach, czas dotarcia pieniędzy na Twoje konto zależy od sesji Elixir. Jeśli złożysz wniosek o pożyczkę w sobotę, to pieniądze trafią na rachunek dopiero w poniedziałek. Dlatego, zanim złożysz wniosek, weź pod uwagę, w przypadku którego pożyczkodawcy, możesz mieć do dyspozycji środki już w weekend.

Zainteresowanie pożyczkami w Polsce

Czy obecnie Polacy sięgają po pożyczki? Oferty pozabankowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Statystyki dotyczące tej kwestii publikuje BIK. Jak się okazuje, w kwietniu 2023 roku firmy współpracujące z Biurem Informacji Kredytowej udzieliły 268,6 tys. pożyczek o łącznej wartości 809 mln zł. To oznacza kwotę o 13,8% wyższą niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Zdecydowanie największy wzrost zainteresowania widać w przypadku ofert powyżej 5 tys. zł. Tutaj jest to 15,3% w ujęciu liczbowym i 21,6% w wartościowym. Największy spadek zainteresowania widać w przypadku pożyczek na najniższe kwoty, do 500 zł – aż o 31,3%

W jakim celu Polacy pożyczają pieniądze?

Środków potrzebujemy z różnych powodów. Z biegiem czasu badania przynoszą inne wyniki, co jest rezultatem m.in. aktualnej sytuacji gospodarczej. Obecnie kluczowy problem stanowi wysoka inflacja, która powoduje, że osoby z niskimi dochodami mają problem, aby podołać nawet podstawowym kosztom życia. Jak wynika z raportu European Consumer Payment Report 2022, tak szybki wzrost cen negatywnie wpływa na sytuację 87% osób w Polsce. Okazuje się, że 34% respondentów musi czasami pożyczać pieniądze, aby mieć środki na uregulowanie zobowiązań. Z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że na koniec września 2022 roku 21% Polaków miało jedno przedterminowe zobowiązanie, np. ratę kredytu lub niezapłacony rachunek. To początek trudnej sytuacji finansowej. 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fundację Konsumentów, najczęściej pożyczamy pieniądze na:

 • remont mieszkania – 34%,
 • leki i leczenie – 22%,
 • wyposażenie mieszkania – 22%,
 • zakup samochodu/motocykla – 22%,
 • zakup sprzętu AGD – 21%,
 • naprawę samochodu – 15%,
 • urlop, wakacje lub ferie dzieci – 15%,
 • bieżące wydatki, ubrania, żywność – 14%,
 • zakup elektroniki 14%,
 • spłatę innych zobowiązań finansowych – 11%,
 • wyposażenie domu/mieszkania w szybki Internet – 11%.

Pieniędzy możesz potrzebować od ręki, nawet w weekend. Zepsuta lodówka? Kosztowna naprawa auta? Konieczność holowania pojazdu? To tylko przykładowe wydatki, które mogą pojawić się w dni wolne od pracy. Jak wynika z badania Santander Consumer Bank „Polaków Portfel Własny: czas oszczędzania”, tylko 38% Polaków przyznaje, że regularnie odkłada pieniądze. Większość nie ma wolnych środków na większe wydatki. Jeśli dotyczy to również i Ciebie, możesz mieć problem z podołaniem nieprzewidzianemu zakupowi. Jak sobie poradzić w takim przypadku? Co zrobić, jeśli potrzebna Ci chwilówka w weekend? Czy w ogóle możesz otrzymać środki? 

Zostaw ocenę
Autor artykułu
Bartłomiej Węglewski
Pozostałe publikacje autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.