Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczki online w 15 minut – gdy potrzebujesz szybkiego wsparcia

Konieczność holowania i naprawy samochodu, zakupu sprzętu gospodarstwa domowego albo nowego kotła centralnego ogrzewania, to przykładowe wydatki, które mogą Cię zaskoczyć. Większość Polaków nie ma oszczędności przygotowanych na czarną godzinę. Co zrobić, jeśli masz konieczny wydatek i potrzebujesz gotówki? Postaw na pożyczkę online w 15 minut. Właśnie tyle wystarczy, aby środki znalazły się na Twoim koncie. Sprawdź, jak to możliwe i dlaczego dzieje się to tak szybko.

Polacy żyją bez oszczędności

Specjaliści zalecają, aby każdy posiadał poduszkę finansową w wysokości około 3 miesięcznych pensji. To pozwala zabezpieczyć się na wypadek utraty pracy lub nieprzewidzianego wydatku. Praktyka pokazuje, że niewielu Polaków jest w stanie wygospodarować oszczędności. Do bezpośrednich przyczyn takiej sytuacji należy przede wszystkim wysoka inflacja. 2 lutego 2023 roku Krajowy Rejestr Długów opublikował wyniki raportu „Oszczędzanie Polaków w inflacji”. Aż 70% respondentów przyznaje, że mają coraz większy problem z odkładaniem pieniędzy. Podobny odsetek uważa, że wygospodarowanie oszczędności wymaga od nich rezygnacji z części wydatków. Ponad połowa Polaków deklaruje, że posiada oszczędności, ale 40% z nich musiało sięgnąć w ostatnim czasie do tych środków, aby podołać rosnącym kosztom utrzymania:

 • 31%  respondentów wykorzystało 10% oszczędności.
 • 37% wydało 30% tych środków.
 • 23% wykorzystało ponad połowę.

To oznacza, że Polacy nie tylko nie byli w stanie odkładać środków, ale wręcz musieli sięgać do oszczędności. Co 3. w ciągu ostatnich 6 miesięcy przed badaniem nie odłożył żadnych pieniędzy. 

39% respondentów nie ma żadnych oszczędności, a 6,4% udzieliło odpowiedzi, że nie wiedzą/trudno powiedzieć. Jeśli należysz do osób bez wolnych środków, to każdy nieprzewidziany wydatek może stanowić przyczynę poważnych problemów dla finansów Twojego gospodarstwa domowego. Dlatego przeanalizuj swoje wydatki. Być może znajdziesz wśród nich takie, z których możesz zrezygnować. Innym sposobem na oszczędności jest znalezienie dodatkowej pracy. Staraj się uniknąć sytuacji, w której nie będziesz w stanie odłożyć ani grosza. Nawet niewielka kwota miesięcznych oszczędności pozwoli Ci łatwiej poradzić sobie z niespodziewanymi wydatkami. A co, jeśli nie masz środków, a pieniędzy potrzebujesz ekspresowo?

Jak szybko pożyczyć pieniądze?

Z badania przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że Polacy najczęściej zadłużają się dlatego, że chcą mieć daną rzecz, ale nie mają na nią gotówki. Takich odpowiedzi udzieliło 44% badanych. 29% robi to ze względu na chwilowe problemy finansowe, a 27% przez nieprzewidziane wydatki, przez które musieli wykorzystać posiadane oszczędności. Gdzie szukamy pożyczki? 

 • W banku – 75% wskazań. Mowa tutaj o wszystkich zobowiązaniach bankowych, łącznie z kredytami hipotecznymi. 
 • W sklepach – ok. 20% wskazań. Chodzi o pożyczki ratalne na zakup, np. sprzętów i mebli. Teoretycznie wnioskuje się o nie w sklepie, ale to bank przyznaje te środki. 
 • 13% korzysta z usług firm pożyczkowych. 
 • 11% ze wsparcia rodziny.
 • 6% sięga po środki z zakładu pracy.
 • 5% pożycza od znajomych. 
 • 2% kupuje na tzw. zeszyt, czyli płaci za jakiś czas. 

W niewielu przypadkach pożyczkę od ręki możesz otrzymać w banku. Instytucje wymagają bowiem wypełnienia skomplikowanego wniosku i przygotowania wielu dokumentów potwierdzających przede wszystkim zarobki  i zatrudnienie.  Jeśli chodzi o kredyty ratalne, o które wnioskuje się w sklepie, teoretycznie są one rozwiązaniem, kiedy musisz kupić nowy sprzęt czy meble. Jednak w takim przypadku musisz się liczyć, że zdolność kredytowa jest przeważnie niewielka. Analiza następuje szybko, ale czy w 15 minut? Poza tym istnieje duże ryzyko, że wniosek zostanie odrzucony. 

Jeśli chodzi o pożyczkę od rodziny czy znajomych, to również trudno, aby tak szybko zorganizować środki. Być może da się je uzyskać, ale nie tak ekspresowo. Dlatego rozwiązaniem pozostaje pożyczka w 15 minut przez internet bez zaświadczeń. O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz skorzystać z takiej oferty?

Pożyczka online w 15 minut – jak to możliwe?

Aby środki mogły w tak ekspresowym tempie trafić na Twoje konto, musi być spełnionych kilka czynników.

 1. Znajdź firmy, które oferują szybkie pożyczki. W takim przypadku wniosek musisz składać online, a następnie jest on analizowany automatycznie przez system danej firmy. Nie dochodzi tutaj do sprawdzenia klienta przez pracownika pożyczkodawcy. Weryfikacja może obejmować bazy dłużników, ale to, jakie źródła danych uwzględnia dana firma, zależy już od jej polityki. Wiele firm na polskim rynku jest w stanie w ciągu 15 minut przeanalizować wniosek i automatycznie wypłacić środki. 
 2. Nie w każdym przypadku wypłata w kwadrans powoduje, że środki w takim czasie trafią na Twoje konto. To zależy, jaką metodą firma pożyczkowa przekazuje środki. Jeśli ma konto w tym samym banku co Ty, wtedy pieniądze trafią na Twój rachunek natychmiast i mogą być do Twojej dyspozycji w 15 minut. Część firm korzysta z przelewów ekspresowych. W takim przypadku również pieniądze trafiają od razu na konto odbiorcy. Pożyczkodawca może również korzystać z systemów, które służą do ekspresowych płatności. Chodzi m.in. o BlueCash, bramkę płatniczą DotPay lub inne tego typu rozwiązania. Natomiast, jeśli firma pożyczkowa wykonuje standardowy przelew pomiędzy rachunkami w różnych bankach, to wtedy środki nie trafią do Ciebie natychmiast. Wszystko zależy od sesji Elixir. 

Oczywiście, najpierw Twój wniosek o pożyczkę musi być zaakceptowany. Jeśli potrzebujesz ekspresowo środków, nie patrz wyłącznie na możliwy czas analizy wniosku i wypłaty. Szybkie pożyczki wiążą się z kosztami, ale z drugiej strony – wcale nie muszą. Zwróć uwagę na parametry oferty i wybierz najkorzystniejszą. Co ma znaczenie? 

Pożyczka w 15 minut – na co zwrócić uwagę?

Kiedy uda Ci się wytypować oferty, dzięki którym środki mogą trafić na Twoje konto w kwadrans, bliżej się im przyjrzyj. O opłacalności decyduje wiele czynników. Po pierwsze wyklucz marki, które są anonimowe. Sprawdzasz je w sieci i trudno znaleźć o nich jakiekolwiek artykuły i opinie? Nie ufaj im. Warto sięgać wyłącznie po propozycje znanych firm, gdyż wtedy nie ryzykujesz, że umowa będzie zawierać niezgodne z prawem i niekorzystne dla Ciebie zapisy. Nie daj się skusić nawet, jeśli oferta jest zaskakująco atrakcyjna kosztowo i mocno odbiega od konkurencji – to tym bardziej może wskazywać, że to próba oszustwa.

Ważnym czynnikiem, który prezentuje koszt kredytu, jest RRSO. To wskaźnik, który mówi, ile wynosi procentowo koszt zobowiązania rocznie w stosunku do całkowitej kwoty pożyczki. To ważny element, który umożliwia Ci łatwe porównanie opłacalności ofert. Dowiesz się, która jest najtańsza. To jednak nie oznacza, że oferta jest najlepsza, gdyż znaczenie mogą mieć inne czynniki. Zależy Ci zapewne na określonej kwocie. Niektóre firmy ograniczają wysokość pożyczki do kilku tysięcy złotych. Jeśli to Ci nie wystarczy, musisz albo je odrzucić, albo skorzystać z kilku ofert jednocześnie. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest okres spłaty. Firmy oczekują zwrotu środków wraz z odsetkami w terminie od miesiąca do nawet kilku lat. Wszystko zależy od oferty. Pamiętaj, że im dłuższy okres spłaty, tym więcej będzie Cię kosztować zobowiązanie. Dlatego staraj się ten czas dostosować do możliwości finansowych i nie wydłużać na siłę.

Firmy pożyczkowe kierują ofertę do klientów w różnym wieku. Przeważnie wymagają co najmniej 20 lat, ale częściej nawet 23 lub więcej. Weź pod uwagę, które pożyczki są dla Ciebie dostępne. Kuszącą ofertą są darmowe chwilówki. Może się wydawać, że takie oferty są nieosiągalne, a jednak… Firmy proponują je, aby zachęcić nowych klientów i tylko dla takich przygotowane są te oferty. Jeśli tylko spłacisz zobowiązanie w terminie, pożyczka pozostaje bezpłatna. Możesz z nich skorzystać tylko raz w jednej firmie. Jeśli masz negatywne wpisy w bazach dłużników, to wcale nie przekreśla przed Tobą szans na pozyskanie środków. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Środki możesz uzyskać nie tylko w 15 minut – może to być nawet pożyczka w 5 minut.

Zostaw ocenę
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.