pozyczka ratalna przez internet

Pożyczki ratalne przez internet – na czym polegają? Jak złożyć wniosek?

pożyczki ratalne przez internet

Pożyczki ratalne przez internet to produkt dla osób, którym zależy na szybkiej decyzji kredytowej. Jeżeli nie masz czasu na załatwianie formalności i wizyt w oddziale firmy pożyczkowej, pożyczka ratalna online pomoże Ci ich uniknąć. Na czym to polega? Jak złożyć wniosek?

Spis treści:

POŻYCZKI RATALNE PRZEZ INTERNET

Pożyczki ratalne przez internet to oferta udostępniana przez instytucje pozabankowe, które przeniosły swoją działalność z punktów stacjonarnych do sieci. Dzięki temu możesz szybciej otrzymać decyzję kredytową. Przejście na stronę internetową i wypełnienie krótkiego formularza może Ci zająć zaledwie 15 minut. Jeżeli potrzebujesz ekspresowej gotówki, pożyczki ratalne przez internet będą idealnym rozwiązaniem. Pożyczkodawcy ograniczają wszelkie formalności do minimum. Jedyne dokumenty, których potrzebujesz, to: wypełniony wniosek na stronie pożyczkodawcy oraz ważny dowód osobisty. Dzięki nowoczesnym technologiom nie musisz nawet wychodzić z domu, aby potwierdzić swoją tożsamość.

Jak złożyć wniosek o pożyczki ratalne przez internet? Czego potrzebujesz? Jakie obowiązują warunki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ POŻYCZKI RATALNE PRZEZ INTERNET? 

Pożyczki ratalne przez internet to oferta, którą trudno znaleźć w bankach. Jeżeli chcesz otrzymać pieniądze całkowicie bez wychodzenia z domu, powinieneś zwrócić uwagę na ofertę pozabankową. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie kryje się pod nowymi technologiami. Formularze wniosku pożyczki ratalne przez internet są dostępne przez 24 godziny na dobę na stronie pożyczkodawcy. Aby go wypełnić, należy przejść na platformę wybranej instytucji pozabankowej. Następnie powinieneś wypełnić go wszystkimi danymi. Po przesłaniu wniosku przyjdzie czas na weryfikację tożsamości. To najważniejszy etap, który zazwyczaj wymaga wizyty w instytucji placówki i okazania dowodu osobistego. 

Metody weryfikacji tożsamości, które możesz znaleźć wśród ofert firm pożyczkowych, dzielą się na te już uważane za tradycyjne oraz nowoczesne. W pierwszej grupie znajdziesz: mikro przelew internetowy o wysokości 1 gr, 10 gr lub 1 zł, rozmowę telefoniczną lub odbiór pieniędzy na poczcie za pomocą czeku GIRO. Każda z tych metod wprowadza jednak pewne ograniczenia czasowe. W tych przypadkach należy czekać na decyzję kredytową nawet do 48 godzin. W drugiej grupie pojawiają się ekspresowe metody weryfikacji. Na czym one polegają?

EKSPRESOWE POZYCZKI RATALNE ONLINE, CZYLI NOWOCZESNE METODY WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI

Pierwszą metodą weryfikacji z tej grupy może być natychmiastowy przelew weryfikacyjny. Dzięki nim możesz uniknąć ograniczeń czasowych, które wiążą się z sesjami Elixir. Jeżeli firma pożyczkowa ma konto bankowe w innym banku niż ty, musisz liczyć się z opóźnieniami wynikającymi z godzin sesji międzybankowych. Uniknięcie takich problemów jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy firma pożyczkowa ma konto bankowe w tym samym banku co ty. Innym rozwiązaniem jest właśnie natychmiastowy przelew weryfikacyjny. Dzięki niemu ekspresowe pożyczki ratalne online są na wyciągnięcie ręki.

Druga metoda weryfikacji tożsamości, która może przyspieszyć cały proces, to aplikacja umożliwiająca natychmiastowe potwierdzenie danych. Wśród nich najpopularniejszymi są: aplikacja Instantor oraz Kontomatik. Jest to nowoczesna technologia, która umożliwi Ci nie tylko potwierdzenie tożsamości, ale również przekaże pożyczkodawcy najważniejsze informacje z podstawowej historii przelewów. Dzięki temu pożyczkodawca będzie mógł wstępnie ocenić Twoją zdolność kredytową podczas składania wniosku o ekspresowe pozyczki ratalne online.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O POZYCZKI RATALNE ONLINE?

Wniosek o pozyczki ratalne online należy złożyć na stronie pożyczkodawcy. Aby dopełnić formalności, musisz mieć przede wszystkim urządzenie z dostępem do internetu. Może to być zarówno laptop, komputer, jak i telefon komórkowy lub tablet. Jeżeli masz dodatkowo ważny dowód osobisty, możesz przejść do składania wniosku.

Pierwsze, co musisz zrobić, to przejście na stronę internetową. Znajdziesz tam wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków musisz ustalić kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymasz wysokość kosztów: oprocentowanie, prowizja, opłata przygotowawcza itd. 

Drugi etap to wypełnienie formularza wniosku dostępnego na stronie pożyczkodawcy. Musisz wprowadzić takie informacje jak dane osobowe, kontaktowe, adresowe oraz finansowe. Po wprowadzeniu tych informacji należy zaakceptować wszystkie zgody.

Kolejny krok to weryfikacja tożsamości. Aby ją wykonać, możesz skorzystać z jednej z powyżej wymienionych metod. 

Teraz pozostaje Ci jedynie czekać na decyzję kredytową. W tym czasie pożyczkodawca oceni Twoją zdolność do spłaty. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto bankowe. 

Pamiętaj, że otrzymaną pożyczkę musisz spłacić w terminie. W innym przypadku mogą Ci grozić konsekwencje w postaci wpisu do baz oraz kosztów związanych ze zwłoką. Podczas składania wniosku otrzymasz harmonogram rat. Każda z nich musi trafić na konto pożyczkodawcy w terminie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Wybierz ile chcesz pożyczyć

    Wybierz czas spłaty w miesiącach

    mies.