Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczki od 18 lat online! Tu dostępne są pożyczki dla młodych

Młodzi klienci, którzy wcześnie wchodzą w sferę finansów nie mają łatwego życia. Z jednej strony są niedoświadczeni, nie mają pojęcia jak działa rynek i nie wiedzą, na co należy uważać. Nie są też grupą docelową dla instytucji finansowych, które szukają pewniejszych klientów. Czy osoba poniżej 18 roku życia jest skazana na pomoc ze strony bliskich? 

Czemu młode osoby nie są idealnymi klientami dla firm pożyczkowych?

Wiek przyszłego klienta to jeden z istotnych czynników, wpływający na szansę dostania pożyczki. Instytucje mają własne zasady, które określają komu warto zaufać, a kto nie może liczyć na ich przychylność. Zapewne często spotkasz się z informacją, że dostaniesz pożyczkę dopiero po ukończeniu 21 roku życia. Ta konserwatywna postawa ma pewne uzasadnienie. Dlaczego?

Osoby w wieku maturalnym to wciąż uczniowie, a często przyszli studenci. Najczęściej nie mają stałej pracy, a ich dochody są nieregularne. Brak ciągłego dopływu gotówki oznacza zerową zdolność finansową. I firmy, dostając wniosek od 18 – latka, odrzucają go. Uznają, że przy odzyskiwaniu długu w tej grupie społecznej jest dużo problemów. Istnieje też przekonanie, że osoby w tym wieku nie są w pełni dojrzałe, pomimo ustawowej granicy pełnoletności. Jedyną możliwością, jaką mają tacy klienci, jest pożyczka od 18 lat.

Pożyczki od 18 lat bez zdolności kredytowej – kto może z nich korzystać?

Jeśli masz 18 lat i chcesz pożyczyć gotówkę, to przygotuj się na kilka wyzwań. Sprawdź, jaką masz zdolność do spłaty pożyczki. Tu liczy się stały dochód, niezależnie od źródła:

 • ze stypendium,
 • z tytułu pobierania renty – np. rodzinnej lub socjalnej,
 • pieniądze od rodziców,
 • świadczenia socjalne,
 • umowa o pracę lub inny, dowolny rodzaj umowy.

Każdy z powyższych dochodów zwiększa szansę na to, by pożyczka dla 18 latka znalazła się w Twoim zasięgu. Jednak pamiętaj, że firma sprawdzi Cię na różne sposoby. Interesują ją szczególnie:

 • Twoja historia korzystania z pożyczek,
 • obecne pożyczki lub kredyty,
 • Twoja obecność w bazie dłużników,
 • wyciąg z konta w banku.

Przy stałych wpływach na konto i braku zadłużenia jesteś dla firmy cenniejszym klientem – i to pomimo młodego wieku.

O czym warto pamiętać, biorąc pierwszą pożyczkę?

Pożyczki dla 18 latków to produkt dla osób, które dobrze radzą sobie z zobowiązaniami. Dlatego przed podpisaniem umowy z instytucją finansową dokładnie przeczytaj umowę pożyczki. Wszystkie zapisy zawarte w tym dokumencie i regulaminie są obowiązujące dla klienta i firmy, która pożycza pieniądze. Znajdziesz tam informacje na temat, jakie kary czekają Cię, jeśli spóźnisz się ze spłatą. Pamiętaj też o innych wskazówkach, przydatnych podczas brania pożyczki:

 • korzystaj z pierwszej oferty za darmo. Kolejne mogą być niższe, dzięki promocjom i niższej prowizji,
 • masz 14 dni na odstąpienie od umowy,
 • sprawdź, czy firma działa legalnie, przeczytaj opinie klientów,
 • nie bierz kilku pożyczek w krótkim odstępie czasu, to prowadzi do “pętli zadłużenia”,
 • spłacaj regularnie raty.

Przed podpisaniem umowy zobacz, która pożyczka jest dla Ciebie atrakcyjna. Pożyczki dla młodych powinny mieć względnie niskie RRSO, małe oprocentowanie i inne koszty. Ustal ratę, która będzie łatwa i wygodna do spłaty. Porównaj różne oferty firm pożyczkowych i wybierz najlepszą dla siebie.

Pożyczki na dowód od 18 lat – na raty i dla osoby wpisanej do bazy dłużników

Pożyczka dla młodych to najczęściej chwilówka. Jednak obecnie popularne są te przyznawane na dłużej – na co najmniej kilka miesięcy. Nie dość, że taka pożyczka jest łatwiejsza do spłaty, to jeszcze klient może dostać większą sumę pieniędzy. 

Warto wiedzieć, że pożyczka dla studenta na raty ma wyższe wymagania niż to samo zobowiązanie na krótszy termin. Im dłuższy czas spłaty, tym większe ryzyko dla instytucji finansowej. Pożyczki na raty, które oferują firmy na rynku finansowym, występują w równej wysokości. Dzięki temu klient ma pewność, że co miesiąc odda tę samą kwotę. W przypadku banku jest dużo większa dowolność. Jeśli młoda osoba została już wpisana do bazy dłużników, to najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka na dowód. Firmy nie sprawdzają dokładnie, czy pożyczała wcześniej pieniądze w innych miejscach. Jednak wiąże się to z wyższymi kosztami dostępu do gotówki.

5/5 - (Ilość ocen: 1)
Autor artykułu
Absolwent Finansów i Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Obserwator sektora bankowego, produktów finansowych i zjawisk zachodzących w gospodarce. Interesuje się, które rozwiązania są korzystne dla klientów instytucji finansowych. Jego misją jest odszyfrowanie oferty banków i przekazanie wiedzy, jak funkcjonuje rynek usług finansowych w Polsce. Chce jak najprościej i czytelnie pokazać świat finansów w taki sposób, aby każdy konsument mógł łatwiej zarządzać własnymi pieniędzmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.