pozyczka ratalna przez internet

Pożyczka ratalna na dowód – jak działa? Na co należy się przygotować?

pożyczka ratalna na dowód

Pożyczka ratalna na dowód to oferta wprowadzona przez firmy pożyczkowe w odpowiedzi na potrzeby klientów. Dzięki niej możesz otrzymać potrzebne pieniądze bez zbędnych formalności. Jak to działa? Sprawdź to!

Spis treści:

POŻYCZKA RATALNA NA DOWÓD 

Pożyczka ratalna na dowód to wyjątkowa oferta, która umożliwia otrzymanie potrzebnych pieniędzy w ekspresowym tempie. Nie musisz martwić żadnymi formalnościami. Pożyczkodawcy wymagają jedynie posiadania ważnego dowodu osobistego. Ten dokument jest jedynym, którego potrzebujesz, aby otrzymać pieniądze. Oprócz tego należy pamiętać o poprawnie wypełnionym wniosku. Jeżeli będziesz miał już całym komplet, pozostaje Ci jedynie wysłać komplet dokumentów do wybranego pożyczkodawcy. Pojawia się jednak pytanie, czy naprawdę jest to takie proste? W jaki sposób należy zastąpić zaświadczenie z miejsca pracy? Czego nie może zabraknąć, by mieć szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

JAK DZIAŁA POŻYCZKA RATALNA NA DOWÓD?

Pożyczka ratalna na dowód to wyjątkowy produkt, który może Ci pomóc w zdobyciu potrzebnych pieniędzy w mgnieniu oka. Po przejrzeniu warunków obowiązujących w każdej instytucji pozabankowej możesz zauważyć, że na stronach powtarza się kryterium posiadania ważnego dowodu osobistego. Bez tego nie wypełnisz formularza wniosku od żadnego pożyczkodawcy. We wniosku znajdziesz rubryki, które należy uzupełnić: ważność oraz numer i serię dokumentu tożsamości. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt w banku, będziesz musiał wypełnić również szereg innych formalności. Jednym z obowiązujących dokumentów jest również zaświadczenie o dochodach z miejsca pracy lub potwierdzenie źródła wynagrodzenia w inny sposób.

Jeżeli wybierzesz jednak ofertę jednej z firm pożyczkowych, możesz złożyć wniosek bez konieczności dostarczania takich dokumentów. Wnioskodawcy korzystający z aplikacji weryfikacyjnych mają szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej bez dodatkowego zaświadczenia. Informacje z historii przelewów zostaną przekazane pożyczkodawcy, co pozwoli mu ocenić wysokość Twojego wynagrodzenia. Innym sposobem na potwierdzenie dochodu mogą być: wyciąg z konta bankowego za ostatnie kilka miesięcy, formularz deklaracji PIT za ostatni rok podatkowy. Dzięki temu możesz złożyć szybki wniosek, bez zbędnych formalności.

POŻYCZKA RATALNA NA DOWÓD – WARUNKI

Pożyczka ratalna na dowód to produkt, który nie wymaga dopełnienia tak wielu formalności jak pozostałe produkty finansowe. Należy jednak zwrócić uwagę, że nadal musisz spełnić kilka ważnych warunków. Wśród nich pojawiają się zarówno te dotyczące źródła dochodu, jak i historii kredytowej. Jakie warunki mogą stawiać przed Tobą pożyczkodawcy? Pierwszy z nich dotyczy przede wszystkim wieku. Każdy pożyczkobiorca musi mieć ukończone co najmniej 18 lat i posiadać ważny dowód osobisty. Drugi warunek dotyczy obywatelstwa Polski oraz miejsca zamieszkania na terytorium RP. Jeżeli nie spełnisz tych warunków, możesz nie otrzymać decyzji kredytowej. Firmy pozabankowe nie udostępniają swoich produktów obywatelom innych państw.

Trzeci warunek, jaki należy spełniać, dotyczy źródła dochodu oraz wysokości wynagrodzenia. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa jest niestabilna, możesz mieć mniejsze szanse na otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Jednocześnie musisz pamiętać, że firmy pożyczkowe nie mają takich wymagań względem wnioskodawców jak banki. Masz szansę na akceptację formularza zarówno w przypadku osiągania dochodów z tytułu umowy o pracę, emerytury, renty, jak i zlecenia, dzieło, kontaktu czy własnej działalności gospodarczej.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Złożenie wniosku zajmie Ci maksymalnie kilkanaście minut. Proces ten nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności. Jak złożyć wniosek o pożyczki ratalne na dowód? Oto cała instrukcja krok po kroku.

Po pierwsze należy przejść na stronę pożyczkodawcy. Znajdziesz tam wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków określ okres kredytowania oraz wysokość pożyczki.

Następnie przejdź do wypełniania wniosku pożyczkowego. W tym miejscu należy uzupełnić dane osobowe, adresowe, kontaktowe i finansowe.

Kolejny krok to weryfikacja tożsamości. Musisz potwierdzić swoje dane za pomocą przelewu weryfikacyjnego, specjalnej aplikacji lub odebrać pożyczkę osobiście.

Ostatni krok to czas oczekiwania na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Wybierz ile chcesz pożyczyć

    Wybierz czas spłaty w miesiącach

    mies.