Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczka pozabankowa zamiast bankowej? Powody, dla których warto rozważyć tę opcję

Jak wskazuje raport KRD opublikowany na początku 2021 roku, Polacy wciąż najchętniej zapożyczają się w bankach, wybierając klasyczny kredyt gotówkowy. Realną alternatywą, z której korzysta coraz większa grupa konsumentów, jest pożyczka pozabankowa. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć możliwość jej zaciągnięcia.

  1. Pożyczki pozabankowe – rodzaje
  2. Pożyczka pozabankowa – jak ją wybrać?

Zwykle warunkiem udzielenia pożyczki w banku jest wykazanie się zdolnością kredytową oraz pozytywną historią kredytową. W przypadku pożyczki pozabankowej warunki są nieco inne, dlatego na ten rodzaj finansowania mogą liczyć również osoby zadłużone lub posiadające nieznaczne spóźnienia w spłacie swoich zobowiązań.

Pożyczki pozabankowe – rodzaje

Z działalnością pozabankowych firm pożyczkowych kojarzą się głównie szybkie pożyczki, tzw. chwilówki, udzielane na krótki czas i niewielkie kwoty. Można je uzyskać nawet w 15 minut, każdego dnia tygodnia, dlatego są one dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy konsument chce skorzystać z ciekawej promocji, a chwilowo nie posiada własnej gotówki. Pożyczki pozabankowe online nie ograniczają się jednak jedynie do chwilówek. Wśród nich znajdują się również pożyczki ratalne, które udzielane są na znacznie wyższe kwoty i dłuższy okres spłaty. W zależności od wybranej firmy, można pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, rozkładając spłatę na 60 miesięcy. Od 2016 roku firmy pożyczkowe są zobowiązane do przestrzegania zapisów ustawy o kredycie konsumenckim, dlatego tanie pożyczki pozabankowe rzeczywiście są tanie – ustawa ta ograniczyła możliwość windowania kosztów, więc całkowity koszt pożyczki pozabankowej znacznie spadł, czyniąc ją realną alternatywą dla propozycji polskich banków.

Pożyczka pozabankowa – jak ją wybrać?

Ilość działających firm pożyczkowych jest ogromna, a stale powstają nowe, które wprowadzają na rynek kolejne propozycje atrakcyjnych pożyczek. Wybór jednej oferty stanowi więc duże wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie chcą spędzać na podejmowaniu decyzji zbyt wiele czasu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu pożyczek pozabankowych, w którym można szybko i bez trudu znaleźć informacje o najatrakcyjniejszych ofertach. Zanim konsument wybierze pożyczkę pozabankową, powinien sprawdzić jak rozkładają się jej koszty. Miarodajnym wskaźnikiem w tej kwestii jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania – RRSO. Warto sięgnąć również do reprezentatywnego przykładu pożyczki, w którym można sprawdzić, jakie są orientacyjne koszty na podstawie konkretnego wyliczenia. Udzielenie pożyczki, szczególnie tej na wysoką kwotę, jest poprzedzone badaniem zdolności kredytowej, którą firmy pożyczkowe weryfikują najczęściej jedynie na podstawie oświadczenia złożonego przez klienta.

Niezbędne szczegóły dotyczące konkretnej oferty pożyczki zawierają zapisy umowy zawartej pomiędzy konsumentem a firmą pożyczkową. Umowa ta ma moc prawną zarówno po klasycznym podpisaniu jej w formie papierowej, jak i zatwierdzeniu jej warunków przez obie strony przez internet. W umowie tej powinna się znaleźć całkowita kwota kredytu, wysokość oprocentowania, metoda i termin spłaty, a także sposoby pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z roszczeń jednej ze stron.

  • Jeśli w obrębie Twoich zainteresowań leży pożyczka pozabankowa Blogbank.pl to strona, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Można tam znaleźć wiele cennych wskazówek, które ułatwią zrozumienie czym jest pożyczka pozabankowa, jak ją wybrać w sposób odpowiedzialny  i jak czerpać z niej korzyści.
Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Weź pożyczkę
mies.