Pozyczka-ratalna.pl

Pożyczka na konto przez Internet – jak to zrobić krok po kroku?

Branie pożyczki to dla wielu osób konieczność wizyty w banku. Do niedawna zabierały ze sobą stosy papierów, a gdy zapomniały któregoś z nich – znowu przychodziły w to samo miejsce. Na szczęście te czasy odeszły do przeszłości. Jeśli masz konto w banku i adres e-mail, to nie ma przeszkód, abyś dostał pieniądze w ciągu 15 minut. Bez zbędnych formalności i procedur. Czy chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Jak wygląda proces zaciągania pożyczki? 

Pożyczka przez Internet na konto to nowe rozwiązanie, które ułatwia życie osobom potrzebującym gotówki. Te usługi rozwinęły się z większym dostępem do Internetu. Dzięki temu dziś dużo osób korzysta z niej regularnie. Co więcej, jest to proste, przejrzyste i wymaga niewielkiego nakładu czasu. 

Dużym plusem jest rosnąca konkurencja między podmiotami udzielającymi pożyczki, które walczą o uwagę klientów. Obecnie rynek usług finansowych umożliwia łatwe porównanie ofert i warunków spłaty każdego zobowiązania. Firmy skróciły też okres starania się o pożyczkę i uprościły go do niezbędnego minimum. Można go przedstawić w kilku prostych krokach:

 • Wybierz instytucję, w której chcesz dostać szybkie pożyczki. Dopasuj ofertę do swoich możliwości – zmień wysokość kwoty i liczbę rat, co wpływa na okres spłaty,
 • Jeśli bierzesz pożyczkę po raz pierwszy, to często napotkasz na promocje dla nowych klientów. Firma nie naliczy Ci prowizji i oddasz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś,
 • W kolejnym kroku wypełniasz formularz. Wpisujesz w rubryki informacje na temat dochodu, swoje imię, nazwisko i adres. W tym celu podajesz numer PESEL i miejsce zamieszkania. Potrzebne są także numery telefonu, konta bankowego i adres email,
 • Potwierdzasz wyżej wymienione dane. Zrobisz to za pomocą kontrolnego przelewu lub aplikacji typu Kontomatik. To skraca czas oczekiwania na decyzję,
 • Po kilku minutach oczekujesz decyzji o przyznaniu pożyczki na konto. To często jedynie 15 minut,
 • Otrzymasz środki na konto. To trwa od kilku minut aż do kolejnego dnia roboczego. Razem z gotówką dostaniesz umowę, regulamin pożyczki, a czasami plan spłaty.

Proces sprawdzania klientów może być różny, w zależności od zasad firmy pożyczkowej. Korzystają one z baz danych dłużników, do których należą:

 •  Biuro Informacji Gospodarczej (BiG), 
 • Biuro Informacji Kredytowej (BiK),
 • Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). 

Zanim weźmiesz pożyczkę, to sprawdź jej wymagania. Zobacz, jaka jest wysokość RRSO, wielkość miesięcznej raty oraz dodatkowe koszty. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że nie stać Cię na jej spłatę. Nie będziesz też musiał informować firmy o konieczności przedłużenia pożyczki. Każde spóźnienie w płatności powoduje, że rośnie Twoje ryzyko i firma zaostrzy zasady, przez następnym razem zapłacisz o wiele więcej. Pamiętaj, że terminowa spłata jest także w Twoim interesie.

Szybka pożyczka przez aplikację? To możliwe!

Niektóre firmy na rynku dają swoim klientom aplikacje, dzięki którym możliwa jest szybka pożyczka na konto. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwia proces, w którym otrzymasz pieniądze. A to dzięki obejrzeniu pełnej historii Twoich pożyczek, zbadaniu dowodu osobistego i zdolności do spłaty pożyczek. Aby skorzystać z tej możliwości, wykonaj wszystkie kroki w poniższej instrukcji:

 • Uruchom aplikację w telefonie,
 • Wybierz opcję “nowa pożyczka” i “wypełnij wniosek”,
 • Podaj wysokość wnioskowanej kwoty, ilość rat i okres spłaty,
 • Podaj swoje dane osobowe,
 • Zatwierdź wszystkie zgody i oświadczenia,
 • Wpisz kwotę swoich dochodów,
 • Przeczytaj umowę, regulamin i inne dokumenty,
 • Sprawdź dokładnie poprawność wszystkich danych,
 • Zaakceptuj umowę kliknięciem lub podaj swój PIN.

Procedura w aplikacjach różnych firm dających pożyczki może wyglądać nieco inaczej. Jednak ogólne zasady działania są takie same. Ten proces sprawia, że we wnioskach jest mniej pomyłek i firmy dają większą ilość pożyczek.

Udzielasz zgodę we wniosku? Zobacz, z czym to się wiąże!

Jeśli starasz się o pożyczką przez Internet lub wypełniasz formularz w aplikacji, to trafisz na okienko, w którym zgadzasz się na różne działania instytucji finansowej. Od ich udzielenia zależy, czy pożyczka na już trafi na Twoje konto. Jednak dobrze, gdybyś wiedział, o co tak naprawdę prosi firma pożyczkowa. A każda zgoda oznacza coś innego:

 • zgoda na przekazywanie informacji handlowej – oznacza, że dostajesz na skrzynkę pocztową reklamy i informacje o promocjach. Nie jest to przymus, ale ułatwia kontakt z firmą i jesteś na bieżąco z jej ofertą,
 • upoważnienie do sprawdzenia w BiK i BiG – dzięki temu pożyczkodawca sprawdzi Twoją historię kredytową. To obowiązkowy punkt, który wpływa na decyzję o przyznaniu pożyczki,
 • zgoda na przetwarzanie danych – w procesie udzielania pożyczki firmy potrzebują danych klienta. Dzięki temu badają jego zdolności do spłaty zobowiązania. W ten sposób przesyłają jego dane między różnymi działami, umożliwiając pracę analitykom i kontrolerom wniosków.  

Pożyczka online na konto wymaga także świadectwa, że wszystkie udzielone informacje są zgodne ze stanem faktycznym.

4/5 - (Ilość ocen: 1)
Autor artykułu
Absolwent Finansów i Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Obserwator sektora bankowego, produktów finansowych i zjawisk zachodzących w gospodarce. Interesuje się, które rozwiązania są korzystne dla klientów instytucji finansowych. Jego misją jest odszyfrowanie oferty banków i przekazanie wiedzy, jak funkcjonuje rynek usług finansowych w Polsce. Chce jak najprościej i czytelnie pokazać świat finansów w taki sposób, aby każdy konsument mógł łatwiej zarządzać własnymi pieniędzmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.