pozyczka ratalna przez internet

Najtańsza pożyczka ratalna – jak ją znaleźć?

najtańsza pożyczka ratalna

Najtańsza pożyczka ratalna to produkt, który poszukuje wielu klientów indywidualnych. Pojawia się jednak pytanie, jak znaleźć taką ofertę? Jak można ją rozpoznać? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Spis treści:

NAJTAŃSZA POŻYCZKA RATALNA

Kiedy w budżecie pojawiają się problemy, nieplanowane wydatki lub po prostu chcemy zrealizować określoną inwestycję, niezbędna może okazać się pożyczka. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie? Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebował większej kwoty gotówki, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Na początku przeanalizuj swoje potrzeby i oczekiwania. Wysokość pożyczki powinna odpowiadać planowanej inwestycji. Z kolei okres kredytowania musi być dopasowany do budżetu domowego w taki sposób, by pożyczkobiorca nie miał problemu ze spłatą zobowiązania. Na wysokość miesięcznej raty wpływają również koszty. Dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzuje się najtańsza pożyczka ratalna, aby dopasować zobowiązanie idealnie do swoich możliwości finansowych. 

Dlaczego najtańsza pożyczka ratalna będzie dobrym rozwiązaniem przy większych inwestycjach? Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze takie zobowiązanie charakteryzuje się długim okresem kredytowania, który może wynosić nawet 60 miesięcy. Oznacza to, że spłaty należy dokonać w 60 ratach miesięcznych według harmonogramu dołączonego do umowy. Po drugie pożyczka ratalna umożliwia otrzymanie wyższej kwoty niż chwilówki, ale niższej niż w bankach. Możesz otrzymać nawet do 60 000 zł. Po trzecie pozabankowe wsparcie finansowe jest łatwiej dostępne niż produkty bankowe. Pomiędzy kredytami a pożyczkami jest jeszcze kilka innych różnic. Na co zwrócić uwagę, by najtańsza pożyczka ratalna była dostępna?

NAJTAŃSZA POŻYCZKA RATALNA – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Najtańsza pożyczka ratalna to produkt, za którym kryje się pozabankowa oferta, która generuje niskie koszty. Dlatego też pierwszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest wysokość poszczególnych opłat. W przypadku ofert pozabankowych pojawiają się zazwyczaj takie koszty jak: odsetki, prowizja, opłata przygotowawcza. Jeżeli chcesz otrzymać najtańszą ofertę na rynku musisz zwrócić uwagę na ich wysokość. Jak to zrobić? Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem może być po prostu przejrzenie ofert pod kątem RRSO, czyli miarodajnego wskaźnika, który każdy pożyczkodawca musi podawać na mocy ustawy o kredycie konsumenckim. Należy jednak zachować pewną ostrożność, ponieważ porównanie ofert poprzez sprawdzenie RRSO będzie miarodajne wyłącznie w przypadku wartości wyliczonej dla tego samego okresu kredytowania oraz wysokości zobowiązania.

Jeżeli tego nie dopilnujesz, może okazać się, że wybrana oferta nie jest wcale najtańszą pożyczką ratalną. Dlatego pamiętaj o tej zasadzie. Możesz również po prostu wejść na stronę każdego pożyczkodawcy i za pomocą wirtualnego kalkulatora wybrać interesujący Cię okres kredytowania oraz wysokość zobowiązania. Taki sposób może jednak zająć zbyt dużo czasu, ale z pewnością efektem poszukiwań będzie najtańsza pożyczka ratalna. Czy istnieje szybszy sposób na odszukanie oferty generującej najniższy koszt? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

GDZIE ZNAJDĘ NAJTAŃSZĄ POŻYCZKĘ RATALNĄ?

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu najtańszej pożyczki ratalnej, a jednocześnie chcesz zaoszczędzić przy tym nie tylko pieniądze, ale również swój cenny czas, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z rankingu ofert pozabankowych. Takie zestawienie znajdziesz na stronach porównywarek. Są to rankingi przygotowane przez ekspertów, którzy przeanalizowali wszystkie oferty dostępne na rynku pod kątem: kosztów, dostępnych parametrów zobowiązania, sposobu wnioskowania, metod weryfikacji oraz wielu innych czynników. Dzięki temu możesz być pewny, że wybierasz swoją pożyczkę spośród najlepszych pożyczek ratalnych dostępnych na rynku. Po przejściu do rankingu otrzymasz dostęp do podstawowych informacji na temat ofert.

Wśród nich znajdują się między innymi: okres kredytowania, wysokość zobowiązania oraz miesięczna rata w ramach wybranych ofert. Jeżeli zwrócisz uwagę na ostatni z parametrów, będziesz w stanie określić, która pożyczka będzie najtańsza pod kątem wybranych przez Ciebie parametrów. Dodatkowo możesz przejść do szczegółów oferty, gdzie znajdziesz informacje na temat samej firmy pożyczkowej, sposobu wnioskowania, a także dane kontaktowe. W ten sposób możesz znaleźć interesującą Cię ofertę w ekspresowym tempie! 

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O POŻYCZKI POZABANKOWE RATALNE?

Jedno z pytań, które pojawia się często wśród osób wnioskujących o pozabankowe pożyczki ratalne, brzmi: jak złożyć wniosek. Dlatego też poniżej pokazujemy, jak krok po kroku dopełnić wszelkich formalności.

Pierwszy krok, jaki musisz wykonać, to przejście na stronę internetową pożyczkodawcy. Następnie za pomocą kalkulatora należy wybrać kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymasz prognozowane koszty zobowiązania.

Kolejny krok to przejście do wypełniania formularza wniosku. W tym celu należy uzupełnić rubryki dotyczące danych osobowych, kontaktowych, adresowych i finansowych.

Trzeci krok polega na weryfikacji tożsamości. Możesz ją wykonać za pomocą przelewu weryfikacyjnego, aplikacji lub po prostu odebrać pożyczkę na poczcie.

Teraz poczekaj na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Wybierz ile chcesz pożyczyć

    Wybierz czas spłaty w miesiącach

    mies.