Pozyczka-ratalna.pl

Na co nie dostaniemy kredytu, ale dostaniemy pożyczkę online?

Pożyczki online to jeden z najszybszych sposobów na pozyskanie dodatkowych funduszy. Pozabankowe instytucje finansowe nie wymagają od nas tak wielu dokumentów jak banki. Co jeszcze je różni? W firmie pożyczkowej mamy możliwość wnioskowania o pieniądze na dowolny cel. Na co nie dostaniemy kredytu, a otrzymamy pożyczkę online? Czy na pewno nie możemy zaciągnąć kredytu bankowego, na co tylko chcemy? Sprawdźmy.

Pożyczki pozabankowe a kredyt


Kiedy w naszym budżecie domowym pojawiają się problemy, nierzadko stajemy w obliczu konieczności pożyczenia pieniędzy. W zależności od naszych preferencji oraz potrzeb możemy skorzystać zarówno z pomocy rodziny, osób prywatnych, jak i instytucji bankowej lub pozabankowej. Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, coraz częściej kierujemy swoje kroki do firm pożyczkowych. Do czerwca 2018 roku liczba osób korzystających z usług pożyczkodawców wzrosła aż o 77,4 tys. klientów. Porównując to z 46,3 tys. nowych kredytobiorców, można już teraz zauważyć rosnącą przewagę sektora pozabankowego. Jaki jest powód takich zmian?

Odrzuceni przez bank otrzymamy pożyczkę online

Pozabankowe pożyczki online skierowane są zarówno do osób posiadających dobrą historię kredytową, jak i tych, którym w pewnym momencie powinęła się noga. Dlatego wielu klientów nie zraża odrzucenie wniosku o kredyt i decydują się skorzystać z usług firmy pożyczkowej. Dodatkową przewagą sektora pozabankowego jest znacznie szybszy proces wnioskowania. Na decyzję nie musimy czekać kilka dni, a zaledwie kilkanaście minut. Jeśli potrzebujemy mniejszej kwoty, łatwiej uzyskać ją u firm pożyczkowych niewymagających od swoich wnioskodawców stosu dokumentów. Do niedawna produkty bankowe były udzielane zazwyczaj na znacznie wyższe kwoty, a większość z nas kojarzyła je z kredytami hipotecznymi. Jednak wraz z nowymi potrzebami rynkowymi zmieniły się również oferty banków.

Firmy pożyczkowe a banki

Pożyczki pozabankowe cieszą się popularnością również ze względu na możliwość pominięcia długich kolejek i załatwienia wszystkich formalności w dowolnym momencie przez internet dzięki formularzom dostępnym całodobowo na stronach pożyczkodawców. Z tego powodu również coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie takiego rozwiązania. Kredyty gotówkowe to produkt, który – jak czytamy na stronach internetowych – gwarantuje złożenie wniosku online na dowolny cel, a kwoty  oferowane przez banki czasami przekraczają limit dostępny w firmach pożyczkowych. Jednak wymagania stawiane klientom znacznie odbiegają od tych obowiązujących u pożyczkodawców.

Brak historii kredytowej, czy otrzymamy pożyczkę online?

Niemal wszystkie firmy pożyczkowe gwarantują swoim klientom możliwość otrzymania szybkiego zastrzyku gotówki bez konieczności przedłożenia zaświadczenia z miejsca pracy. Dzięki temu nie musimy informować pracodawcę o naszych planach czy problemach ani ryzykować pojawienia się plotek. Do wypełnienia wniosku o pożyczkę na oświadczenie potrzebny będzie jedynie dowód osobisty. Dane, które udostępnimy w formularzu oraz czasami weryfikacja wyciągów z konta bankowego, wystarczą pożyczkodawcy, aby udzielić zgody na otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Dzięki wprowadzeniu możliwości weryfikacji za pośrednictwem specjalnych aplikacji nawet ten dokument może zostać pominięty.

Większość firm akceptuje nie tylko dochody z tytułu umowy o pracę, emerytury czy renty, ale również umowy zlecenia, umowy o dzieło, dodatkową pracę, własną działalność gospodarczą itd.

BIK – Biuro Informacji Kredytowej – to jedno z podstawowych źródeł informacji o naszej historii kredytowej. Z rejestru korzystają nie tylko banki, ale również pożyczkodawców. Instytucja ta zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem informacji o klientach banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych.  Jest to największa baza danych o klientach indywidualnych oraz firmach.

Oprócz zaświadczeń, dzięki którym bank weryfikuje naszą płynność finansową, sprawdzana jest również historia kredytowa. Nie ma wątpliwości, że firmy pożyczkowe również korzystają z rejestrów, takich jak: BIK, BIG Infomonitor, ZBP, ERIF czy KRD.  Jednak w tym przypadku wynik nie przesądza o dalszym losie naszego wniosku. Nie ma co ukrywać, że bank nie udzieli kredytu osobie posiadającej jakikolwiek negatywny wpis w bazach. Ponadto wiele instytucji zwraca uwagę na to, czy jesteśmy doświadczonymi i wiarygodnymi płatnikami. Dlatego musimy liczyć się z tym, że brak jakichkolwiek pozytywnych wpisów również może być powodem odrzucenia wniosku lub zaważyć na decyzji kredytodawcy.

Na co nie dostaniemy kredytu, a otrzymamy pożyczkę online

Dlaczego bank odrzucił wniosek o kredyt? Można stwierdzić, że jeśli kredytodawca gwarantuje nam możliwość otrzymania kredytu na dowolny cel, to decyzja kredytowa będzie pozytywna w każdej sytuacji. Osoby, które tak myślały, są w błędzie. Można wymienić wiele przykładów, jednak my skupimy się na kilku najistotniejszych. Po przeanalizowaniu wyników badań przeprowadzonych przez firmy pożyczkowe: Provident Polska, Vivus oraz instytucje, takie jak: Biuro Informacji Kredytowej, Lineroff SA, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, zauważyliśmy pewne tendencje.

Niemal połowa Polaków jest gotowa zaciągnąć pożyczkę przez internet na zorganizowanie komunii, wesela czy też zakup wyjątkowego prezentu. Zdarzają się również sytuacje, kiedy w ferworze przygotowań do uroczystości, zapomnimy o ograniczonym budżecie. Kiedy kredyt już nie wystarcza, a nasze dochody pokrywają tylko na codzienne wydatki, wówczas często decydujemy się na wsparcie finansowe ze strony firmy pożyczkowej. Natomiast posiadając zadłużenie w banku, nie otrzymamy kolejnego kredytu.

Czy otrzymamy pożyczkę online, posiadając negatywny wpis w bazach?

Wielu Polaków nadal decyduje się na zaciągnięcie chwilówki online w celu pokrycia bieżących wydatków czy spłaty zaległych rachunków. Jeśli nie wywiązaliśmy się z obowiązków wobec dostawcy gazu, prądu lub innych mediów, również możemy trafić do rejestru BIG Infomonitor. W takiej sytuacji nie otrzymamy pozytywnej decyzji kredytowej w żadnym banku. Ratunkiem pozostaje sektor pozabankowy.

BIG Infomonitor – rejestr należący do Biura Informacji Gospodarczej. Gromadzi zarówno pozytywne, jak i negatywne dane dotyczące płatności za rachunki, raty alimentów, regulowanie zobowiązań windykowanych czy zobowiązań wobec innych przedsiębiorców.

Coraz częściej Polacy zaciągają kolejne zobowiązania na spłatę poprzednich. Niestety, grozi to pętlą zadłużenia. W tym przypadku pomocna może być konsolidacja. Jednak żaden z banków nie udzieli nam kredytu na taki cel. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie

długoterminowa pożyczka przez internet. Warto zaznaczyć, że jej wartość musi odpowiadać wysokości naszego zadłużenia, a raty powinny być dopasowane do naszego budżetu w taki sposób, abyśmy nie mieli problemu ze spłatą.

Otrzymamy pożyczkę online nawet w tym samym dniu

Pożyczki pozabankowe długoterminowe mogą nam również pomóc w pokryciu nieplanowanych wydatków. Kiedy nie przewidzieliśmy w naszym budżecie kwoty będącej zabezpieczeniem, a nasze finanse nie są w najlepszej kondycji, wówczas sięgamy po pożyczkę online. Dzięki gwarancji otrzymania gotówki maksymalnie w ciągu 1 dnia roboczego możemy pokryć takie wydatki, jak przykładowo koszty leczenia. Z kolei w przypadku banków nie dostaniemy kredytu na wydatki, które musimy pokryć niemal natychmiast, ponieważ procedura ubiegania się o finansowanie trwa po prostu dłużej.

Warto również wspomnieć, że z nas decyduje się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki online w przypadku konieczności niezwłocznej wymiany sprzętu AGD lub RTV. Przykładowo takim problemem może być zepsuta pralka. Posiadając dużą rodzinę lub małe dziecko, nie możemy pozwolić sobie na czekanie do kolejnej wypłaty czy decyzję banku.

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.