Pozyczka-ratalna.pl

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Coraz więcej młodych osób decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego na swoje własne, wymarzone mieszkanie. Z tego też powodu oferta takiej pożyczki wciąż znajduje się na szczycie najpopularniejszych kredytów zaciąganych w Polsce. I nic w tym dziwnego, skoro każdy z nas – zwłaszcza w czasach pandemii – pragnie mieć swój własny kąt, który dostosowany będzie do zdalnego trybu życia.

Czy uzyskanie kredytu hipotecznego jest trudne?

Ten, kto choć raz starał się o kredyt hipoteczny wie, jak trudne może być jego uzyskanie. Każdy kto wnioskuje o taki kredyt musi spełnić pewne wymagania stawiane przez bank. Dopiero po ich spełnieniu możliwe jest uzyskanie niezbędnych środków na zakup wymarzonego domu bądź mieszkania. Co zatem należy do najczęstszych kryteriów, które są weryfikowane przez instytucje udzielające kredyty?

Przede wszystkim musimy wykazać się zdolnością kredytową. To na jej podstawie bank jest w stanie ocenić, czy jesteśmy osobą zdolną do spłacania takiego dużego zobowiązania finansowego. Jeśli zatem nie wykażemy, że jesteśmy osobą, która posiada stałe oraz pewne źródło utrzymania, wówczas nasze szanse na taki kredyt drastycznie spadają.

Na naszą zdolność kredytową wpływ mają także nasze miesięczne koszty utrzymania, związane choćby z opłatą za czynsz bądź z opłatą za media. Oprócz tego znaczenie mają także wszystkie nasze aktualne zobowiązania. Przy zbyt dużej ilości kredytów, dużo łatwiej jest nam popaść w problemy finansowe, spowodowane brakiem środków na spłatę wszystkich naszych zobowiązań. Warto pamiętać, że na ocenę naszych zobowiązań składają się nie tylko aktualne zobowiązania. Również historia spłaty naszych kredytów i pożyczek ma ogromne znaczenie. Warto jest zatem w sposób świadomy budować swoją historię kredytową, dzięki czemu dużo łatwiej uzyskamy ważny kredyt w przyszłości.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem?

Znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego nie jest wcale takie proste. Chcemy, aby był on zgodny z naszymi oczekiwaniami. Najczęściej ma być on zatem z niską ratą wygodną do spłaty, a także ze stałym oprocentowaniem. Dzięki temu planowanie pozostałych naszych wydatków staje się dużo prostsze.Należy jednak liczyć się z tym, że samodzielne znalezienie idealnego kredytu często graniczy z cudem.

To właśnie dlatego dużo lepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty. Sprawdzony i pewny doradca finansowy jak np. z firmy Multikredyt.pl, znajdzie dużo korzystniejszą ofertę, a przy okazji pomoże Ci ograniczyć formalności związane z kredytem do absolutnego minimum. Dzięki temu uzyskasz znacznie szybszą decyzję od banku o przyznaniu kredytu.

Zostaw ocenę
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.