Pozyczka-ratalna.pl

Kredyt dla rolnika – najważniejsze informacje

Kredyt dla rolnika – czy to dobry pomysł? Obraz zaniedbanej polskiej wsi powoli odchodzi w zapomnienie, mimo że wielu jej mieszkańców wciąż wybiera pracę w mieście. Ci, którzy decydują się pozyskiwać fundusze z dziedziczonej przez pokolenia (lub kupionej w ramach inwestycji) ziemi mają coraz więcej możliwości, by zwiększać swoje dochody i utrzymywać się wyłącznie z jej eksploatacji. Pomagają w tym nie tylko zgromadzone oszczędności, ale też metody finansowania oferowane przez banki. Kredyt dla rolnika – na co mogą liczyć? Do jakich banków warto skierować swoje kroki? Sprawdźmy.

Problemy finansowe rolników związane z suszą

Rolnicy w 15 z 16 województw w Polsce borykają się z poważnymi konsekwencjami suszy. Straty liczone są już w miliardach, a na pomoc finansową z Brukseli jeszcze trzeba czekać. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało aktualnie pół miliarda złotych na wsparcie najbardziej poszkodowanych rolnikom. Jednak co z pozostałymi gospodarstwami? Susza dotknęła osoby trudzące się uprawą między innymi: krzewów owocowych, truskawek, buraków cukrowych czy też tytoniu. Rolnicy, którzy nie odnieśli największych szkód, mają szansę otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach w celu wznowienia uprawy. Więcej informacji na ten temat znajduje się w poniższym artykule.

Kredyt dla rolnika

Kredyt dla rolnika to czasem jedyna szansa na to, by z posiadanej ziemi zacząć czerpać jakieś zyski, a o to przecież chodzi w prowadzeniu własnej działalności. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że aby firma uzyskała płynność finansową najpierw trzeba w nią zainwestować odpowiedni kapitał.Osoby planujące rozpoczęcie pracy na własny rachunek z pewnością są już w jego posiadaniu, ponieważ przygotowywali się do tego od dłuższego czasu. Jednak inni muszą szukać zewnętrznych źródeł pozyskania funduszy. Tak też przedsiębiorcy mają do dyspozycji kredyty dla firm, a rolnicy – kredyty dla rolników.

Kim jest rolnik?

Z formalnego punktu widzenia za rolnika uznaje się osobę, która prowadzi gospodarstwo rolne i korzysta z dopłat unijnych. Może się on ubiegać o dwa rodzaje kredytu: celowy lub na dowolny cel, chociażby zakup maszyn (w grę wchodzi też zakup całego gospodarstwa, ale tylko jeśli wykaże się dochód gwarantujący systematyczne wpłacanie miesięcznych rat zobowiązania). Co daje taki kredyt? Przede wszystkim szansę na realne, niemałe zyski. Pod warunkiem, że całą procedurę przeprowadzimy z głową. Pamiętajmy, że rolnictwo to wymagająca branża, w którą najpierw trzeba sporo zainwestować, by potem przyniosła oczekiwane plony.

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.