Pozyczka-ratalna.pl

Jak szybko spłacić komornika

Coraz więcej osób w Polsce zmaga się z długami. W przypadku niewypłacalności względem wierzycieli scenariusz jest zwykle taki sam. Wzywają oni do zapłaty, wysyłają monity, później sprawa niezapłaconych należności trafia do sądu. Potem do drzwi mieszkania puka komornik i domaga się spłaty zadłużenia. Wówczas ciężko wyplątać się z problemu. Na szczęście istnieją sposoby na to, by szybko i skutecznie spłacić komornika. Podajemy kilka z nich.

Jak pozbyć się długów

Mając świadomość zadłużenia i tego, że niebawem do akcji może wkroczyć komornik, nie możemy być bierni. Przede wszystkim należy podjąć dialog z wierzycielami. Wykazując inicjatywę, mamy większą pewność, że osiągniemy sukces i porozumienie niż wtedy, gdy będziemy oczekiwać na rozwój sytuacji. Możemy oczywiście zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych, ale to ostateczność. Trzeba mieć przecież świadomość, że taki produkt pozabankowy jest dodatkowym zadłużeniem. Z czasem może on stać się dużym problemem i spowodować, że pojawi się spirala zadłużenia, z której trudno się wydostać. Zdecydowanie łatwiej jest zwrócić się o pomoc finansową do rodziny, by jak najszybciej uporać się z problemami. Niektórzy doradzają również, by na czas spłaty należności podjąć pracę dodatkową. Dochód uzyskiwany poza obecnym zakładem pracy pozwoli na wsparcie domowego budżetu kwotą kilkuset złotych miesięcznie. Pieniądze te można przeznaczyć na spłatę zadłużenia i szybsze uporanie się z problemem.

Dług u komornika na raty

Jak już podkreśliliśmy na wstępie – najważniejsze jest to, by mając świadomość zadłużenia, nie czekać biernie na rozwój wypadków. Jeśli czujemy się na siłach – podejmijmy dialog z komornikiem. Jest on przedstawicielem wymiaru sprawiedliwości, ale również człowiekiem. Z pewnością warto zatem rozmawiać. Wielu osobom udaje się na przykład uzgodnić, że zaległy dług rozłożony zostanie na odpowiednie, niewielkie cząstki. Eksperci są zgodni, iż lepiej wpłacać nawet niewielkie kwoty niż pozostawiać nieuregulowane zaległości. Ustalając odpowiednie dla nas warunki spłaty – bądźmy sumienni. Gdy nie będziemy wywiązywać się z umowy – kłopoty z pewnością powrócą jak bumerang.

Jak spłacić komornika

Wspomnieliśmy już, że spłacanie długów przy pomocy pożyczki pozabankowej nie jest najlepszym pomysłem, ale często jedynym. Dlatego warto pamiętać, jakie rodzaje pożyczek dostępne są dla osób zadłużonych. Otóż okazuje się, że na rynku produktów pozabankowych znajduje się kilka narzędzi dla osób desperacko poszukujących wsparcia w spłacie zaległości. Pierwszym z nich są pożyczki bez BIK, zwane też jako pożyczki bez baz. Mają one tę podstawą zaletę, że w trakcie weryfikacji nie sprawdza się danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy wnioskowaną kwotę.

Podobnie jest wtedy, gdy skorzystamy z jeszcze innego produktu, którym są pożyczki prywatne. Te udzielane są przez osoby mające nadmiar gotówki. Są one gotowe do tego, by podzielić się z nami swoim kapitałem na nieco innych zasadach niż bank czy firma pożyczkowa. Mamy możliwość bardziej elastycznego dyktowania warunków. Musimy jednak dokładnie czytać umowę, by nie sprowadzić na siebie poważnych problemów. Wiele osób borykających się ze spłatą zadłużenia wobec komornika decyduje się również na skorzystanie z produktu, którym jest tzw. pożyczka dla zadłużonych. Jej umowę sporządzono tak, by pomóc osobom, na których ciąży wyrok sądowy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tego rozwiązania mamy do czynienia z pożyczką pod zastaw nieruchomości czy samochodu. Wiadomo przecież, że ten, kto udziela wsparcia finansowego, musi mieć pewność, że w razie naszych problemów ze spłatą nie zostanie stratny. Ta forma pomocy finansowej ma swoje wady – to bardzo wysokie odsetki i wysokie oprocentowanie.

Jak pozbyć się komornika

By szybko i skutecznie uporać się z długiem egzekwowanym przez komornika warto skorzystać z wyżej wymienionych porad. To jednak nie wszystko, bo spłata zadłużenia nie jest końcem problemu. Oczywiście jest bardzo dobrze, gdy uda się spłacić dług, ale równie ważne jest unikanie problemów finansowych w przyszłości. Niezwykle ważne jest mądre podejście do domowych finansów. Warto planować wydatki i dbać o to, by były one współmierne do stanu posiadania. Innymi słowy, nie jest dobrze zaciągać duże długi, gdy nasze dochody są niewielkie. Rozważmy, na co nas stać. Wyciągnijmy odpowiednie wnioski jeszcze przed podpisaniem kolejnej umowy pożyczkowej. Gdy planujemy wzięcie kredytu – rozważmy uzyskanie pracy dorywczej, która pozwoli na spłatę kolejnych rat. Wykazaliśmy zresztą, że wiele jest dróg do wyjścia nawet z najgorszej opresji. Należy jednak o nich pamiętać.

Spłata zadłużenia komorniczego nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Należy jednak pamiętać o najważniejszych prawidłach i kilku prostych zasadach, dzięki którym można uniknąć problemów. Pamiętając o nich, łatwiej zapanować nad budżetem domowym i nie doprowadzić do trudnych sytuacji.

5/5 - (Ilość ocen: 8)
Autor artykułu
Jakub Grzybowski
Pozostałe publikacje autora
Prowadzi swój biznes od 2014 roku. Bierze udział w rozwoju kilku projektów o tematyce finansowej. Analizuje, porównuje i tworzy rankingi. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i nowoczesnych technologii.

1 komentarz

  1. Lepiej spłacać pożyczki w terminie… najgorzej mieć do czynienia z komornikiem. Ciągną się takie sprawy latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.