Pozyczka-ratalna.pl

getScore – sposób na badanie zdolności kredytowej.

Ubiegając się o pożyczkę gotówkową lub kredyt, możemy być pewni, że instytucja finansowa podda analizie naszą sytuację materialną. Sprawdzi źródło dochodów, ich wysokość i wiele innych informacji na temat budżetu domowego. To rutynowe działanie, dzięki któremu uzyska dane o tym, czy jesteśmy w stanie uregulować zobowiązanie. Jednym ze sposobów na dokonanie takiej analizy jest getScore. Co to takiego i czym się wyróżnia? Odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania.

Spis treści:

Ryzyko kredytowe – nowy sposób na jego sprawdzenie

GetScore jest nowym narzędziem używanym przez firmy pożyczkowe. Zostało stworzone na potrzeby grupy KRD i pozwala sprawdzać dane o pożyczkobiorcach. Służy zarówno ich gromadzeniu i analizowaniu. Daje jasną odpowiedź, czy wnioskodawca poradzi sobie z uregulowaniem należności. Innymi słowy, umożliwia ocenę ryzyka kredytowego. Warto podkreślić, że GetScore – System Oceny Ryzyka Transakcji został stworzony we współpracy z jednym z największych biur informacji gospodarczej w Polsce i dzięki temu znacząco przyśpiesza analizę wniosków kredytowych składanych przez klientów. Jego działanie polega na gromadzeniu informacji udostępnianych przez firmy pożyczkowe i Krajowy Rejestr Długów. Połączenie wiadomości z tych źródeł pozwala na dokładną ocenę ryzyka kredytowego ponoszonego przez pożyczkodawcę. Dodajmy, że są one analizowane już na etapie składania wniosku pożyczkowego. Co dokładnie zgromadzono w GetScore? Personalia pożyczkobiorcy, informacje o jego kulturze płatniczej, jak i te dotyczące wniosków składanych przez niego. W systemie skatalogowane zostały wydawane dotąd decyzje potwierdzające przyznanie lub nieprzyznanie pożyczki, szczegóły przyznanych pożyczek i odmowy. Znajduje się tam również historia spłat, aktywne produkty pożyczkowe bądź kredytowe.

Ocena ryzyka kredytowego

Twórcy GetScore podkreślają, że wiele informacji gromadzonych na temat wnioskodawców pozwala na bardzo dokładną analizę ich sytuacji materialnej i zdolności do spłacenia długu. Zaznaczają, że jest znacznie dokładniejszy niż zbiór oferowany przez inne biura informacji gospodarczej czy bazy dłużników. Baza gromadzi łącznie około 7 milionów informacji o zobowiązaniach i ponad 90 milionów szczegółowych raportów dotyczących sytuacji finansowej kontrahentów. Sprawia to, że polskie firmy pożyczkowe otrzymują dostęp do znacznie większej ilości informacji, niż miało to miejsce do tej pory. Najważniejsza jest jednak szybkość, z jaką przebiega wymiana potrzebnych wiadomości. Warto odnotować, że opisywane tu narzędzie nie jest pierwszym i jedynym tego typu. Wcześniej powstał Credit Check współpracujący z KBIG – innym niż KRD biurem informacji gospodarczej. Jest równie szybki co GetScore i tak samo bezpieczny. Pobiera dane z Krajowego Biura Informacji Gospodarczej, gromadzi dane dotyczące opóźnień w spłatach, które nie przekraczają 30 dni i wysokości pożyczek, o które wnioskowali klienci. Ponadto wyposażono go w moduł antyfraudowy – sprawdza on wnioski pod kątem ewentualnych nieprawidłowości, zapobiega wyłudzeniom i ewentualną kradzieżą tożsamości. 

Obliczanie zdolności kredytowej

GetScore jest coraz szerzej wykorzystywany przez różne firmy udzielające pożyczek gotówkowych. Znacząco ułatwia obliczanie zdolności kredytowej. Klient może mieć zatem dużą pewność, że dzięki temu narzędziu jego zdolność kredytowa zostanie sprawdzona nadzwyczaj sprawnie. Wiadomo, że przed dokonaniem badania musi wyrazić na nie zgodę – to konieczne, by składany wniosek został przyjęty i rozpatrzony. Zgodnie z najnowszymi informacjami GetScore współpracuje obecnie z czterema dużymi firmami pożyczkowymi – Wonga, MoneyMan, Vippo i Łatwy Kredyt. Faktem jest, że znacznie większa część firm pożyczkowych współpracuje z KRD, więc pewnie i one będą w przyszłości kompatybilne w tym narzędziem.

Zdolność kredytowa

Wdrażanie nowych technologii w służbie sprawdzania zdolności kredytowej nie oznacza, że stare, sprawdzone narzędzia odchodzą w niepamięć. Firmy pożyczkowe długi czas będą korzystały jeszcze z wszystkich biur informacji gospodarczej, bo te pozwalają na jeszcze dokładniejszą analizę. Niemniej baza GetScore, do której trafia każdy wnioskujący o pożyczkę lub chwilówkę w firmie pozabankowej, ułatwia dokonywanie analiz. Przydaje się również klientom, bo ci mogą zostać zweryfikowani jeszcze szybciej niż do tej pory. To skraca drogę do upragnionej gotówki. W dobie przestępstw polegających na kradzieży tożsamości i wyłudzaniu kredytów GetScore ma jeszcze tę zaletę, że dba o bezpieczeństwo gromadzonych personaliów. Sprzyja wykluczaniu osób próbujących wyłudzić pożyczkę na cudze dane. To niezwykle ważne w czasie, gdy skala oszustw finansowych jest większa niż kiedykolwiek w historii. Procedura przebiega w kilku prostych krokach. Zaczyna się wtedy, gdy klient składa wniosek o pożyczkę i wyraża tym samym zgodę na przetwarzanie danych na swój temat. Wniosek trafia do bazy danych GetScore, tam jest odpowiednio przetwarzany i na jego podstawie wydawana jest decyzja o przyznaniu pożyczki lub odrzuceniu wniosku. Potem przychodzi pora na podpisanie umowy i gotowe.

Narzędzia typu GetScore ułatwiają życie zarówno pożyczkodawcom, jak i ich klientom. Usprawniają przepływ niezbędnych danych i sprawiają, że sprawdzanie zdolności kredytowej odbywa się sprawnie i szybko.

5/5 - (Ilość ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Weź pożyczkę
mies.